ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

عضو کمیسیون تلفیق مجلس در گفت‌وگو با تسنیم:

۲۷ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۱:۳۹

پورمختار+اصل 90

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لایحه برنامه ششم به‌صورت سلیقه‌ای تنظیم شده و همان احکام اجرایی است، گفت: مجلس کلیات برنامه ششم توسعه را رد کند.

محمدعلی پورمختار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: بنده و بسیاری از نمایندگان لایحه‌ای را که در حال حاضر به مجلس آمده برنامه نمی‌دانند چون فاقد خصایص یک برنامه چندساله است.

وی با اشاره به اینکه مواد و مفادی که در این برنامه آمده روش‌های اجراست، افزود: غیر از سه ماده عیناً لایحه در واقع همان احکام اجرای برنامه است که مجلس در گذشته به آن رسیدگی کرده و الآن نیز به‌خاطر رفع ایرادات شورای نگهبان در دستور کار مجلس هست.

پورمختار بیان کرد: دولت با عنوان ویرایش جدید جلد را عوض و سه ماده جدید اضافه کرده و به‌عنوان برنامه ششم توسعه به مجلس فرستاده که برای این قضیه کار اصولی نکرده است.

وی با ابراز اینکه جای خالی سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری از جمله اقتصاد مقاومتی در این لایحه خالی است، تصریح کرد: این برنامه براساس سند چشم‌انداز توسعه تنظیم نشده که ایرادی برای آن محسوب می‌شود.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی با اظهار اینکه در این لایحه اقتصاد، حمایت از تولید و خروج از رکود مورد توجه قرار نگرفته است، تصریح کرد: به‌عنوان برنامه این لایحه دیده نمی‌شود ولی اگر این لایحه را به‌صورت عادی به مجلس می‌فرستادند بهتر بود.

پورمختار با اشاره به اینکه در لایحه به حداقل‌ها اکتفا شده چراکه لایحه قبل ۳۱ ماده داشت که در لایحه جدید سه ماده به آن اضافه شده است، عنوان کرد: این لایحه باید به امضای رئیس جمهور به مجلس ارسال می‌شد که این اتفاق رخ نداده و با امضای رئیس سازمان برنامه و بودجه تقدیم مجلس شده است.

وی اظهار داشت: این لایحه برای رفع تکلیف و دورزدن مجلس بوده است که امیدوارم مجلس کلیات این را رد کند و دولت مکلف شود برنامه واقعی و منطبق به نیازهای کشور، مشکلات موجود و براساس سند چشم‌انداز بیست‌ساله تهیه کند.

عضو کمیسیون تلفیق در پاسخ به این سؤال که این موضوع که این لایحه به‌صورت سلیقه‌ای تنظیم شده است، چیست، نیز گفت: صددرصد چنین است، بسیاری از دستگاه‌ها به نمایندگان مراجعه کرده و پیشنهاداتی برای درج در لایحه دارند که نشان می‌دهد نیاز وزارت‌خانه‌ها در این لایحه دیده نشده است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا این لایحه می‌تواند در حل مشکلات اساسی کشور همچون بیکاری، رکود و تعطیلی واحدهای تولیدی مؤثر باشد، نیز گفت: به‌نظر بنده خیر، این لایحه تأثیری نخواهد گذاشت.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال193 روز قبل