ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

مجازات پیشنهادی ترکیه برای گولن: ۲ حبس ابد، ۱۹۰۰ سال حبس، معادل ۴٫۸ میلیون دلار جریمه

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

خبرگزاری دولتی ترکیه‌ گزارش داد، دادستان کل این کشور پیشنهاد دو مجازات حبس ابد به همراه ۱۹۰۰ سال حبس اضافی برای فتح الله گولن که به عنوان متهم اصلی سازمان‌دهی کودتای نافرجام ماه ژوئیه در ترکیه معرفی شد را داده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، از زمان کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه در ترکیه که منجر به کشته شدن حدود ۲۶۰ تن شد، تا کنون تقریبا ۲۶۰۰۰ نفر در ارتباط با این کودتا بازداشت شده‌اند. در همین راستا آنکارا از آمریکا تقاضا کرده تا فتح الله گولن، روحانی ترکیه‌ای ساکن آمریکا و رهبر جنبش موسوم به “خدمت” را به این کشور استرداد کند.

گولن اتهامات مطرح شده علیه خود در ارتباط با سازماندهی کودتا را رد کرده است. با این حال خبرگزاری دولتی آناتولی ترکیه گزارش داد: اخیرا یک کیفرخواست حدودا ۲۵۰۰ صفحه‌ای در ارتباط با پرونده مجرمانه‌ای که ماه سپتامبر گذشته علیه گولن به جریان افتاد نزد دادگاه کیفری عالی ترکیه ثبت شده است. بر اساس این گزارش در این پرونده مجموعا ۱۱۱ نفر متهم به تامین مالی تروریسم و تلاش برای سرنگون کردن دولت ترکیه و همینطور دیگر اتهامات شده‌اند.

همچنین آناتولی گزارش داد: در این پرونده علاوه بر دو مجازات حبس ابد و ۱۹۰۰ سال حبس، دادستان کل ترکیه جریمه نقدی معادل ۴٫۸ میلیون دلار را برای گولن در نظر گرفته است.

گولن بر اساس این کیفرخواست که توسط دادستانها در منطقه “اوساک” در غرب ترکیه تایید شده، متهم به “تلاش برای از بین بردن نظم اساسی با استفاده از زور” و “تشکیل و مدیریت یک گروه تروریستی مسلح” و اتهامهای دیگر شده است.

از مجموع ۱۱۱ متهم این پرونده ۱۳ تن همچنان در بازداشت باقی مانده‌اند و همه آنها با مجازاتهای مختلف از دو سال حبس تا حبس ابد روبرو هستند.

 

 

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,