ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

رئیس‌کل دادگستری کرمانشاه:

۱۶ مهر ۱۳۹۵ – ۱۵:۲۸

محمدرضا عدالتخواه

رئیس‌کل دادگستری کرمانشاه گفت: در بحث مبارزه با مواد مخدر مجازات اعدام بازدارنده است و اگر این مجازاتهای بازدارنده نبود وضعیت جامعه خیلی اسفناک می‌شد.

​به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه  و به نقل ازروابط عمومی دادگستری کرمانشاه، محمدرضا عدالتخواه با اشاره به وجود مجازات اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر در برخی کشورها گفت: کشورهای اروپایی مدیون ما هستند که نمی‌گذاریم مواد مخدر به کشورهای آنها ترانزیت شود.

عدالتخواه با اشاره به ضرورت برخود جدی با قاچاقچیان مواد مخدر گفت: موضوع برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر که به صورت عمده دست به قاچاق مواد مخدر می‌زنند و جوانان کشور را به انحراف و تباهی سوق می‌دهند و به عنوان سوداگران مرگ شناخته می‌شوند، بسیار مهم و جدی است.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: به‌طور قطع اگر مجازات اعدام قاچاقچیان که در خیلی از کشورهای دیگر مثل چین نیز وجود دارد، اعمال نمی‌شد اکنون جامعه دچار وضعیت بسیار بدی بود.

عدالتخواه افزود: متاسفانه کشور ما علاوه بر هدف بودن به عنوان مقصد مواد مخدر، محل ترانزیت برای انتقال مواد مخدر به مقصد کشورهای اروپایی هم است و اکنون کشورهای اروپایی مدیون جمهوری اسلامی ایران هستند که در اینجا نیروهای خود را به عنوان سپر قرار داده‌اند و با قاچاقچیان مواد مخدر مبارزه می‌کنند.

وی با بیان اینکه دنیا باید در مبارزه با قاچاق مواد مخدر به ایران کمک کند، گفت: اگر این مجازاتها حذف شود وضعیت ما در موضوع مواد مخدر خیلی اسفناک خواهد شد و باید برای قاچاقچیان عمده این مجازات را داشته باشیم و علاوه بر آن باید مجازاتهای جایگزین را هم شناسایی کرده و از آن بهره ببریم.

این مقام قضایی عنوان کرد: چه بسا نیاز داشته باشیم مجازاتهای سختی غیر از اعدام اعمال کنیم و قانون‌گذار باید مجازاتهای سخت دیگری را هم برای قاچاقچیان مواد مخدر در نظر بگیرد که یعنی نوع زندان افراد قاچاقچی با افراد دیگری که مثلا یک نزاع ساده داشته‌اند باید متفاوت باشد.

عدالتخواه بیان کرد: باید نوع حبس و مجازاتهای حبس قاچاقچیان مواد مخدر با افراد دیگر متفاوت باشد و قانونگذار باید به سمتی برود که مجازاتهای حبس توأم با اشتغال و کار را برای این قاچاقچیان درنظر بگیرد. مجازات‌هایی سخت و شدید که هزینه‌های ارتکاب اینگونه جرائم را سنگین کند.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه افزود: نباید قاچاقچی این تصویر را به ذهن خود راه دهد که مواد مخدری را قاچاق می‌کند و نهایتاَ چند سالی را در زندان به راحتی سپری کرده و بعد از آن آزاد می‌شود.

عدالتخواه تاکید کرد: لذا باید با این افراد بسیار سخت برخورد کرد و در همان زندان‌هایی که حضور دارند با برنامه‌ریزی دقیق مشغول به کار شده و از درآمد همان اشتغال هزینه‌های خانواده‌های آنان را تامین کرد.

وی توضیح داد: زندان سخت توأم با کار در مکانهای سخت راه‌حلی است که باید به آن توجه کرد وافراد قاچاقچی مواد مخدر بدانند که اگر مستحق اعدام نباشند مجازات طولانی مدت حبس همراه با کار برای آنها وجود دارد، باید با این افراد سخت برخورد کرد.

انتهای پیام /

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال137 روز قبل