ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

ماهی فروش النگوهای پیرزن را در دستانش برید

سارقانی که چندی پیش به خانه پیرزنی تنها در فرمانیه رفتند و اموال او را سرقت کردند، دستگیر شدند. آنها پیش از ظهر دیروز به همراه این پیرزن که تنها شاکی پرونده بود، در شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران حاضر شدند.

  به گزارش  اعتماد ؛این پیرزن هشتاد و دو ساله درباره جزییات روز سرقت به «علی وسیله‌ ایرد موسی» بازپرس پرونده گفت: « من در آپارتمانی در فرمانیه زندگی می‌کنم. چهار سال پیش شوهرم فوت کرد و از آن به بعد به تنهایی در خانه‌ام سکونت دارم. روز حادثه ساعت ۱۰ صبح من در خانه نشسته بودم و مشغول خواندن قرآن بودم که ناگهان صدایی را شنیدم. مرتبه اولی که صدا آمد اهمیت ندادم و گفتم شاید خیال و گمان باشد. اما چند لحظه نگذشته بود که صداها بیشتر و بیشتر شد. ناگهان دیدم سه مرد جوان در خانه‌ام را شکستند و وارد شدند. اول از همه سیم تلفن را کشیدند و بعد چاقو را زیر گلویم گذاشتند. آنها از من خواستند که سروصدا نکنم و فریاد نزنم. در سکوت خانه النگوهایم را از دستم قیچی کردند و تمام خانه را گشتند.

 

من را تهدید کردند که اگر حرف بزنم یا صدایی از من بیرون بیاید من را می‌کشند. من که هیچ کاری نمی‌توانستم انجام دهم فقط آن سه نفر را تماشا می‌کردم و هر کاری که می‌گفتند را انجام می‌دادم. آنها ۲۷۰۰ دلار، مقداری پول نقد، ساعت طلا، انگشتر برلیان گرانقیمت و وسایل دیگری را از خانه‌ام سرقت کردند و وقتی کارشان تمام شد تهدید کردند که پلیس را در جریان این سرقت قرار ندهم، آنها حتی صندوق صدقات داخل خانه را دزدیدند. البته یکی از این سارقان را می‌شناختم. او ماهی‌فروشی است که حدود یکسال از او ماهی می‌خریدم. »

 

پس از اظهارات پیرزن، ماهی‌فروش سارق در اعترافاتش به بازپرس گفت: «در فرمانیه ماهی‌فروشی داشتم و این پیرزن هر از چندگاهی از من ماهی می‌خرید. من که فهمیده بودم او تنها زندگی می‌کند، خانه‌اش را پیدا کردم، پس از آن نیز وسوسه شدم و نقشه سرقت از خانه پیرزن را طراحی کردم. بعد با دوستانم به خانه پیرزن رفتیم و از دیوار حیاط وارد آپارتمان شدیم. پس از آن با استفاده از دیلم در منزل پیرزن را شکستیم و وارد خانه شدیم، آنجا او را تهدید به مرگ کردیم و وسایل گرانقیمت و مقداری از پول را به سرقت بردیم، پس از سرقت نیز طلاجات و دلارهای سرقتی را فروختیم. » دو همدست دیگر ماهی‌فروش سارق نیز اظهارات او را تایید کردند و سرانجام به دستور بازپرس پرونده برای ادامه تحقیقات در اختیار ماموران اداره آگاهی قرار گرفتند.

 

منبع : بیتوته

مجله