ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

حادثه روز عاشورا داغی بر دل مؤمنان است

۲۲ مهر ۱۳۹۵ – ۰۹:۴۶

عزاداری عاشورای حسینی - حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری حادثه روز عاشورا را داغی بر دل مؤمنان دانست و گفت: این حادثه از دیدگاه اهل سنت تلخ‌ترین حادثه‌ در دنیای اسلام است.

ماموستا فایق رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مریوان، ضمن تسلیت ایام عاشورای حسینی اظهار داشت: حادثه روز عاشورا را داغی بر دل مؤمنان و این حادثه از دیدگاه اهل سنت تلخ‌ترین حادثه‌ در دنیای اسلام است.

وی گفت: مردم استان کردستان با حضور در مراسم عزاداری عاشورای حسینی یاد و خاطره اهل‌بیت را بار دیگر در دل‌های خودشان احیا می‌کنند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: خداوند متعال از ماه‌های محرم، رجب، ذی‌الحجه و ذی‌القعده به عنوان ماه های قابل احترام نام برده و از امت مسلمان خواسته است که در این ایام از انجام ظلم نسبت به یکدیگر با جدیت پرهیز کنند.

وی گفت: رسول اکرم(ص) فرموده است که هرکسی من و حضرت امام حسن(ع) و حضرت امام حسین(ع) و همچنین پدر و مادر آنها را دوست بدارد پاداش و درجه او در روز قیامت همنشینی با پیامبر مکرم اسلام(ص) است.

ماموستا رستمی افزود: رسول اکرم(ص) در زمان قید زندگی خود در این ایام روزه می‌گرفتند و حتی در احادیثی نیز آمده است که روزه این روز از دیدگاه پیامبر اسلام(ص) پس از روزه ماه مبارک رمضان بزرگ‌ترین روز برای عبادت است.

وی اظهار کرد: امروز فرصتی مغتنم برای افرادی است که دلی پر از گناه دارند تا به خود بیایند و راه راست را پیشه کنند و فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر را ترویج دهند.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال130 روز قبل