ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

اگر حرکت امام حسین(ع) نبود امروز دین اسلام هیچ اسم و رسمی نداشت

۲۰ مهر ۱۳۹۵ – ۰۳:۵۷

محمد امین راستی

امام جمعه موقت سنندج گفت: حرکت و نهضت امام حسین(ع) یک نهضت الهی برای احیای دین اسلام بود و اگر حرکت امام حسین(ع) نبود امروز دین اسلام هیچ اسم و رسمی نداشت.

ماموستا محمدامین راستی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج اظهار داشت: خداوند متعال برای اینکه شریعت اسلام تا ابد حاکم باشد و اسلام حکومت کند رسول اکرم(ص) را مبعوث کردند تا حاکمیت دین اسلام و کسانی که منتصب به شریعت دین اسلام هستند انسان‌های صالح باشند و صالحان حکومت کنند.

وی گفت: بنده معتقد هستم که نهضت و قیام امام حسین(ع) احیاگر دین اسلام بوده است و اگر حرکت امام حسین(ع) نبود امروز دین اسلام هیچ اسم و رسمی نداشت.

امام جمعه موقت شهرستان سنندج تصریح کرد: در آن دوران گذشته زمانی که امام حسین(ع) متوجه شدند کسانی که همچون یزید در راس حکومت و اطرافیان آنان در حکومت قرار گرفته‌اند  هیچ توجهی به دین اسلام نمی‌کنند و دین اسلام را به تعطیلی کشانده‌اند و احکام خداوند را اجرا نمی‌کردند و حق به باطل و باطل به حق داده می‌شود؛ امام حسین(ع) وظیفه  خود دانست که قیام کند تا یکبار دیگر دین اسلام را احیا کند.

وی گفت: زمانی که دین اسلام واقعا حکومت نمی‌کرد و حضرت امام حسین(ع) می خواستند که قیام کنند  بسیاری از بزرگان مکه پیش امام حسین(ع) رفتند و گفتند که اینها خیانت‌کار و خیانت می‌کنند و شما نیز قیام نکن که امام حسین(ع) در جواب فرمودند که این حرکت یک تکلیف و وظیفه الهی خودم است که باید حرکت کنم و قیام کنم.

ماموستا راستی افزود: آن مشکلی که در کربلا پیش می‌آمد جلو چشم حضرت امام حسین(ع) مجسم و مصور بود اما چون آن حرکت را تکلیف خود می‌دانست تمام خانواده و آل‌بیت خود را در راه دین اسلام در کربلا قربانی کرد.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال135 روز قبل