ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۱۶ مهر ۱۳۹۵ – ۱۴:۳۹

عبدالرحمن خدایی

امام جمعه سنندج گفت: واقعه کربلا برای تمامی مسلمانان واقعه‌ای دردناک و ناراحت کننده است و لخته‌ای خون برای دل مسلمانان است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) اظهار داشت: واقعه کربلا برای تمامی مسلمانان واقعه‌ای دردناک و ناراحت کننده است و هر انسان مسلمان به رسول اکرم(ص) ایمان داشته باشد دلش نیز برای سلاله حضرت رسول‌الله(ص) به لرزه و درد می‌آید و ناراحت و غمگین می‌شود.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: خون مبارک حضرت سیدالشهدا(ع) لخته‌ای خون برای دل مسلمانان است و ناراحتی واقعه تلخ کربلا هیچ‌وقت فراموش نمی‌شود.

ماموستا خدایی با اشاره به ماه محرم اظهار کرد: ماه محرم تازه شدن سال قمری یعنی هجرت رسول اکرم(ص) از مکه مکرمه به مدینه منوره است و امروز که برای نماز جمعه دور هم جمع شده‌ایم سال ۱۴۳۷ تمام شد و سال ۱۴۳۸ آغاز شده است و باید مقداری فکر کنیم که چقدر عمر این دنیا زودگذر است و ماه محرم اول ماه قمری و ذی‌الحجه آخرماه قمری است.

امام جمعه سنندج خاطرنشان کرد: رسول اکرم(ص) فرموده است بهترین امت نزد خداوند کسی است که عمر طولانی همراه با عمل صالحه داشته باشد و  بدترین امت کسی است که عمر طولانی داشته باشد اما عمل صالح و نیک نداشته باشد و برای آخرت خودش ذخیره‌ای نداشته باشد.

ماموستا خدایی تصریح کرد: هر شهر یا منطقه‌ای که مسئولان آن شهر عادل و بارحم باشند و دستورات دین اسلام را پیاده کنند، رفتار عادلانه داشته باشند، عالم آن منطقه مبلغ باشد و برای هدایت مسلمانان دریغ نکند و پیر و سالمندان آن منطقه اعمال خوب را داشته باشند، جوانان به قرآن توجه کنند و بانوان آن شهر یا منطقه عفاف و حجاب را رعایت کنند مردمان آن شهر در پیش خداوند سربلند و خداوند آنها را از بلا و مصیبت خانمان سوز محفوظ می‌کند.

وی احترام و احسان به پدر و مادر را واجب دانست و گفت: این وظیفه مهم را باید بخوبی رعایت کنیم و زنان جامعه نیز باید با رعایت عفاف و حجاب از ماهواره دوری کنند چون ماهواره شخصیت زنان را در جامعه پایین می‌آورد و نباید از آموزش‌های آنها تبعیت کنند و مواظب فریب دشمنان باشند.

ماموستا خدایی افزود: خداوند به امت خود ۱۰ کرم و عظمت عنایت فرموده که شامل ماه رجب، ماه شعبان، ماه رمضان، لیله‌القدر، روز جشن رمضان، روز عرفه، روز جمعه سیدالایام و روز عاشورا است که باید بتوانیم از این لطف و عنایت خدای متعال به خوبی بهره کافی را ببریم.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال137 روز قبل