ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

ماجرای‌فروش 10 میلیون‌تومانی‌ستایش و سینا

دو کودکی که قرار بود به مبلغ 10 میلیون تومان فروخته شوند، با مداخله بهنگام مددکاران اجتماعی از فروخته شدن رهایی یافتند.

 به گزارش خراسان، ستایش و سینا که قرار بود به مبلغ 10 میلیون تومان فروخته شوند، با مداخله بهنگام مددکاران اجتماعی، سازمان های مردم نهاد و خیران، زندگی دوباره پیدا کردند.

ستایش 6 ساله و سینا 4 ساله مرتب توسط والدینشان شکنجه شده و پدر هر روز کودکانش را به باد کتک می گرفت. همسایه ها تلاش می کنند راهی برای نجات آنها پیدا کنند.

گزارش این کودک آزاری به واحد مددکاری موسسه نیکوکاری مهرآفرین تهران می رسد و اقدامات برای کمک به این کودکان آغاز می شود.

مددکار اجتماعی موسسه مهرآفرین به میزان،  گفت: چندی پیش گزارشی از اهالی یکی از محلات تهران، مبنی بر شکنجه دو کودک توسط خانواده شان به واحد مددکاری مهرآفرین رسید.

فرشته خواجویی افزود: ستایش و سینا، ۶ و۴ساله، دو کودکی بودند که به کرات از پدر معتادشان کتک می خوردند و ما در مرحله نخست، تلاش کردیم کمک هایی را به این خانواده ارائه کرده و مانع از رفتارهای ناصحیح پدر خانواده شویم.

 وی افزود: برای کمک به کودکان به خانواده پیشنهاد شد ستایش و سینا با هزینه موسسه در مهد کودکی ثبت نام شوند و با سرویس رفت و آمد کنند تا در محیط خانه حضور نداشته باشند. اما چند روز نگذشت که یکی از همسایه ها بار دیگر با ما تماس گرفت و گفت پدر بچه ها قصد داشته آنها را از پنجره به خیابان پرت کند.

خواجویی افزود: آن زمان با تلاش همسایه ها از اقدامات جنون آمیز پدر جلوگیری شد.

 وی از امتناع پدر ستایش و سینا از حضور در جلسات مشاوره خبر داد و تصریح کرد: مددکاران اورژانس اجتماعی زمانی که مانع از اقدام پدر ستایش و سینا مبنی بر پرت کردن کودکان از پنجره شدند، از او درخواست کردند که در جلسات مشاوره حضور یابد اما وی چنین کاری نکرد.

وی در خصوص نحوه آزار و اذیت کودکان توسط پدر خانواده تصریح کرد: آثار کبودی و جای سوختگی با سیگار روی دست و پای این دو کودک به وضوح مشاهده می شد و مشخص بود که کودکان از پدرشان کتک می خورده اند.

خواجویی در رابطه با اقدام پدر ستایش و سینا به فروش فرزندان خود گفت: بار دیگر همسایه ای که پیگیر وضعیت این دو کودک بود، با موسسه مهرآفرین تماس گرفت و ما را در جریان فروش بچه ها توسط پدرشان قرار داد.

زمانی که مشخص شد قضیه جدی است، مددکاران ما با هماهنگی پایگاه ششم امنیت نیروی انتظامی وارد صحنه شدند و جلوی اقدام پدر که می خواست دو فرزند خود را به مبلغ 10 میلیون تومان به فروش برساند، گرفتند.

 این مددکار اجتماعی با اشاره به تحویل 2 کودک به سازمان بهزیستی اظهارکرد: بعد از این اتفاق، از آنجا که جرم (کودک آزاری) واقع شده بود، قاضی دستور واگذاری کودکان را به بهزیستی صادر و ستایش و سینا به بهزیستی تحویل داده شدند. در این اقدام پدر و نامادری کودکان و زوج  افغانی که واسطه معامله بودند و قرار بود پورسانت دریافت کنند، نیز بازداشت شدند.

درخوراشاره است، در این پرونده پدر دو کودک قرارداد فروش آنها را امضا کرده بود که با مداخله نیروی انتظامی، این اتفاق به سرانجام نرسید.

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,