ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

پرفروش ترین خودروی جهان

نام کرولا افتخاری بزرگ برای صنعت خودروی ژاپن به ارمغان آورده است. این سدان کوچک اقتصادی که تولید آن از نیم قرن پیش در سال ۱۹۶۶ شروع شده، توانسته با جلب اعتماد مشتریان در حدود ۱۵۰ کشور مختلف هر ساله به یکی از پرفروش ترین خودروهای جهان تبدیل شود. جالب اینکه از هر ۵ خودروی فروخته شده با برند تویوتا در کل تاریخ ۷۹ ساله این شرکت، یکی کرولا بوده است.

پرفروش ترین خودرو

تویوتا کرولا پرفروش ترین خودرو

«فهرست پرفروش ترین خودروهای جهان» مربوط به نیمه نخست سال ۲۰۱۶ میلادی منتشر شد و در آن نام ۱۰۰ مدل خودرو که بیشترین تعداد از آنها به فروش رسیده است آورده شد تا کمپانی های آسیایی بار دیگر نشان دهند رقبای آمریکایی خود را پشت سر گذاشته اند.

این لیست که بر مبنای «پایگاه داده جهانی خودرو F2M» منتشر شده است، میزان فروش بیش از ۲۷۰۰ مدل خودرو در ۱۴۰ کشور بزرگ جهان را مورد تحلیل قرار داد و بر اساس آن پرفروش ترین خودرو جهان مشخص شد.

بر اساس این لیست اعلام شد در شش ماه نخست سال جاری میلادی فروش خودروهای سبک شهری در جهان نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۳٫۰ درصدی به ۴۵٫۸ میلیون دستگاه رسید.

تویوتا کرولا پرفروش ترین خودرو

بر اساس این لیست خودرو کرولا ساخت شرکت ژاپنی تویوتا عنوان پرفروش ترین محصول را به دست آورد. میزان فروش این خودرو آسیایی در مدت مذکور با کاهش ۱٫۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۳۴ هزار دستگاه اعلام شد و با این وجود پرفروش ترین خودرو بود. کرولا در سال ۲۰۱۵ تنها خودروی جهانی بود که طی یک سال بیش از ۱٫۳ میلیون دستگاه از آن به فروش رسید.

خودرو گلف ساخت شرکت آلمانی فولکس واگن به دنبال بازاریابی نامناسب در آمریکا و کانادا، با کاهش ۱٫۸ درصدی نسبت به سال قبل با فروش ۵۰۰ هزار دستگاه رتبه دوم را به دست آورد تا پیش بینی فروش یک میلیون دستگاه برای سال جاری داشته باشد.

رتبه سوم این لیست به خودرو F-Series فورد اختصاص یافت که با رشد ۱۲٫۶ درصدی، ۴۷۸ هزار دستگاه از آن به فروش رسید. خودرو Focus شرکت فورد در این دوره زمانی ۱۶٫۴ درصد بازار خود را از دست داد و با فروش ۳۶۷ هزار دستگاه در رتبه سوم ایستاد.

رتبه های بعدی لیست پرفروش ترین خودروهای جهان به ترتیب به Elantra هیوندای، Polo فولکس واگن، Rav4 تویوتا، و Camry تویوتا اختصاص یافت.

لیست پرفروش ترین خودروهای جهان ۲۰۱۶

منبع : namnak.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,