ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

لشکر ناکارآمد حقوق بگیران

  اخباراقتصادی,خبرهای   اقتصادی ,حقوق و مزایا

دولت سالانه ۲۰۰ هزار میلیارد تومان(۵۷ میلیارد دلار) حقوق و مزایا می پردازد

  کمتر کسی است که مشکلی با نظام اداری کشور نداشته باشد و یا ساعت ها وقت خود را در ادارات دولتی صرف نکرده باشد. نظامی که به طور قطع با وجود تعدد نیرو، تنها به فساد در اقتصاد دامن زده است. چابک سازی نظام اداری موضوعی است که تنها در حد شعار باقی مانده است. اگرچه دولت یازدهم با اقداماتی جهت حرکت به سمت دولت الکترونیک مخصوصاً در بحث صدور مجوزها اقدامات موثری را انجام داده است، اما هنوز هم نیازمند اصلاحات بیشتری در این بخش هستیم. همچنین علی لاریجانی روز گذشته با تاکید بر لزوم چابک سازی دولت گفت: در حال حاضر ۲۰۰ هزار میلیارد تومان از بودجه کشور صرف پرداخت حقوق و مزایا می‌شود.

 

که تبدیل این مبلغ به دلا رچیزی حدود ۵۷ میلیارد دلار در سال می شود.

 

از طرفی با بررسی آمارهای استخدامی در دو دولت نهم و دهم یعنی بین سال های ۸۴ تا ۹۲ در می یابیم که ۶۵۰ هزار نفر به صورت رسمی، پیمانی یا قراردادی استخدام شدند و استخدام ۴۰۰ هزار نفر بدون نشر آگهی و برگزاری آزمون بوده است.

 

با یک حساب سر انگشتی دولت باید بابت ۴۰۰ هزار نیروی سفارشی استخدامی با میانگین حدود ۱ میلیون و پانصد هزار تومان حقوق ماهیانه ۶۰۰ میلیارد تومان حقوق بپردازد. این در حالی است که در برخی ادارات برای عده ای از این نیروها کار مشخصی تعریف نشده است. این رخداد سبب می شود تا کل نظام اقتصادی درگیر شود، به گونه ای که هر اقدام اقتصادی به ویژه در حوزه سرمایه گذاری از دالان نظام اداری شخص محور به همراه بروکراسی های عجیب و غریب عبور کند، که در این شرایط احتمال بروز فساد چند برابر می شود.

 

احمد جمالی مدیر کل دفتر سازمان سرمایه‌گذاری خارجی در پاسخ به این مسئله که به نظر می‌رسد نبودن شفافیت اداری در ایران می‌تواند نقش بازدارنده‌ای را در جذب سرمایه‌گذار ایفا کند و سازمان سرمایه‌گذاری خارجی در این زمینه چه اقداماتی می‌تواند انجام دهد، می گوید: اقدامی که سازمان در این زمینه کرده این است که با همراهی نمایندگان وزارت خانه ها و سازمان‌های مختلفی که درگیر موضوع سرمایه‌گذاری خارجی هستند مثل وزارت امور خارجه، سازمان امور مالیاتی، وزارت کار، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت جهادکشاورزی، گمرک و… یک مرکز خدمات سرمایه‌گذار خارجی تشکیل داده ایم و وظیفه این مرکز این است که وقتی افراد برای سرمایه‌گذاری خارجی مراجعه می‌کنند، همه مسائلی که مرتبط با سرمایه‌گذاری خارجی است در آن مرکز حل می‌شود.

 

در نهایت باید توجه داشت که نظام اداری ما دچار عیب های ساختاری است و حل شدن مشکل سرمایه گذاری و شفافیت اداری با دستورالعمل حل نخواهد شد. بلکه باید مانند سایر کشورها حجم دولت و افراد دولتی کاسته شده و شرکت های دولتی ناکارآمد به بخش واقعی خصوصی واگذار شود. اقدامی که سال هاست کارشناسان آن را گوشزد کرده اند.

 

مضرات نیروهای ناکار آمد

یکی از مشکلات روز سازمان‌های دنیا راه‌های ایجاد انگیزه در کارمندان است که این ایجاد انگیزه در سازمان‌های دولتی که وظایف روزانه عمدتاً تکراری است بسیار حساس و مشکل است.

 

استخدام مادام‌العمر (۳۰‌ساله) همان‌قدر که برای افراد آرامش خیال به ارمغان می‌آورد به همان میزان بی‌انگیزگی نیز ایجاد می‌کند. استخدام مادام‌العمر شاید در کشورهای شرق آسیا که وجدان کاری زیادی دارند بهره‌وری را افزایش دهد ولی قطعاً در برخی کشورها که وجدان کاری در آن کمرنگ است نتیجه معکوس دارد و بهتر است از مدل‌هایی که همزمان آرامش نسبی و پویایی ایجاد می‌کنند استفاده شود، نظیر استخدام‌های هشت‌ساله و تمدید قرارداد هشت سال دوم به شرط نتیجه ارزیابی عملکرد هشت سال اول. از دیگر مشکلات ایجاد انگیزه در سازمان‌های دولتی ایران پر‌رنگ بودن روابط فردی و سیاسی در ارتقای شغلی است که به شدت بر انگیزه کارمندان تاثیر منفی دارد.

 

مهدی پازوکی در گفت و گو با «ابتکار» می گوید: نظام اداری کشور ما چند دهه است که دچار مشکل است و محمود احمدی نژاد به جای حل آن بر معضلاتش افزود و بی انضباطی اداری را به حد اعلا رساند. مشکلی که هم اکنون هم در نظام اداری وجود دارد همین بی انضباطی سیستم اداری است.

 

وی می افزاید: در حال حاضر که سازمان امور اداری کشور احیا شده است باید بر اساس نیازدولت به طراحی و ساماندهی تشکیلات دولت بپردازد برای این کار باید نیروی کارآمد مورد نیاز خود را چیده و اگر نیروی مازاد وجود دارد از بدنه دولت جدا شود. این نیروها ناکارآمد حتی اگر با حقوق در نظام اداری نباشند کارآمدی بالاتر می رود.

 

نیروهای فساد آور دولتی کدام اند؟

این کارشناس اقتصادی یکی از عوامل فساد در نظام اداری کشور را نیروهای بیکار و ناکارآمد دولتی می داند و اظهار می کند: وقتی کارمندی تخصص انجام وظیفه نداشته باشد سیستم را دچار مشکل می کند. بنابراین باید در کوتاه ترین زمان ممکن بر اساس نیاز هر وزارتخانه ساختار دولت چیده شده و نظام اداری خالی از نیروهای مازاد شود. وی تصریح می کند: در خیلی از ادارات دولتی افراد با واسطه از طریق آشنایان به عنوان کار پروژه ای وارد شده و بعد از اتمام آن ماندگار می شوند.

 

این در حالی است که جوانانی که از طریق امتحان وارد نظام اداری کشور شده اند به مراتب کارآیی بیشتری دارند. بنابراین عقل اقتصادی حکم می کند که ادارات دولتی بهترین نیروها و فارغ التحصیلان را جذب کند. دولت در چابک سازی سیستم اداری کند عمل می کند و جذب نیرو از طریق واسطه ها برای کشور بسیار خطرناک است و متاسفانه سازمان بازرسی هم در این زمینه کار خاصی انجام نمی دهد. پازوکی می گوید: بخشی از فساد اقتصادی کشور به خاطر نظام اداری معیوب کشور است که باید از نیروهای ناکارآمد خالی شود. به شدت باید سیستم اداری را اصلاح شده و بی نظمی اداری را هر چه زودتر برطرف کرد.

 

 اخباراقتصادی  –  ابتکار   

منبع : بیتوته

مجله