ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

محمدحسن قدیری ابیانه کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات اخیر سخنگوی سازمان انرژی اتمی مبنی بر افشای اطلاعات ایران از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اظهار داشت:‌اگر با حسن ظن به این اقدام نگاه کنیم می‌توان گفت کسانی که در آژانس حضور دارند این اطلاعات را بدون اجازه منتشر کرده‌اند و این بدین معنی است که آژانس، صلاحیت نگه‌داری اطلاعات محرمانه را ندارد.

وی افزود: اگر آژانس نمی‌تواند اطلاعات محرمانه را نگه دارد این نتیجه را می‌گیریم که این درز اطلاعات می‌تواند ادامه یابد و این اسناد در اختیار کشورهایی چون اسرائیل که تهدیدکننده دائمی ایران هستند قرار گیرد.

کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه ایران می‌تواند از اجازه به ماموران آژانس برای انجام بازدید از تاسیسات هسته‌ای ایران امتناع ورزد، گفت: باید ادامه بازرسی‌ها موکول به بررسی، کشف و اعلام عاملین افشای اسناد و دادن ضمانتی مبنی بر عدم تکرار چنین مسئله‌ای از سوی آژانس باشد.

قدیری‌ابیانه با تاکید براینکه اقدام مقابله به مثل در برابر این افشای اطلاعات از سوی آژانس توقف بازرسی‌ها تا روشن شدن نحوه این درز اطلاعات است،گفت: ایران هم باید از مجاری رسمی که در توافق پیش‌بینی شده به مراجع ذی‌ربط شکایت کرده و هم انجام سایر تعهدات را به میزان عمل غرب نسبت به تعهداتش موکول کند.

کارشناس مسائل بین‌الملل در پایان با تاکید براینکه غرب باید مسئولیت نقض برجام را برعهده بگیرد، تصریح کرد: البته  عمل متقابل بایدبه صورتی باشد که ایران در افکار عمومی به عنوان ناقض برجام معرفی نشود،

انتهای پیام/

http://fna.ir/VJE65T

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,