ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سرگئی لاوروف» وزیر امورخارجه روسیه در گفت‌وگو با شبکه «بی بی سی» تأکید کرد، زمانی که فعالیت‌های یک گروه افراط گرا در سوریه برای کنار زدن «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه از قدرت لازم است، آمریکا نیز چشمان خود را به روی اقدامات تروریستی آنها می‌بندد.

وی تصریح کرد، آمریکا احتمالا از تروریست‌ها به عنوان «طرح ب» در براندازی نظام سوریه و کنار گذاشتن بشار اسد از قدرت استفاده می‌کند.

سرگئی لاوروف که به مناسبت اولین سالگرد عملیات هوایی روسیه علیه مواضع تروریست‌ها در سوریه با شبکه «بی‌بی‌سی» گفت‌وگو می‌کرد، گفت، آمریکا وعده خود برای تفکیک گروه‌های معارض به اصطلاح میانه‌رو تحت حمایت آمریکا از جبهه النصره را زیر پا گذاشته است.

وی تأکید کرد: «آنها (آمریکایی‌ها) اعلام کرده بودند که تفکیک معارضان از جبهه النصره یک اولویت مهم است اما با وجود این وعهده‌ها آنها هیچ اقدامی صورت نداده‌اند. به همین دلیل می‌توان نتیجه گیری کرد که یا توانایی انجام این کار را ندارند و یا اصلا نمی‌خواهند این کار را انجام دهند».

وزیر امورخارجه روسیه ادامه داد: «آنها حتی تا کنون به نیروهای النصره در هیچ کجای سوریه نزدیک هم نشده‌اند».

لاوروف تصریح کرد: «ما دلایل بسیار زیادی داریم که باور کنیم از همان ابتدا آمریکا در حال توطئه برای استفاده از جبهه النصره در سوریه به منظور اجرای طرح براندازی رژیم در این کشور بوده است».

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه افزود، مسکو به این نتیجه رسیده که واشنگتن نمی‌خواهد طرح تفکیک معارضان میانه‌رو از جبهه النصره را اجرا کند.

وزیر خارجه روسیه همچنین گفت قرار است دور دیگری از مذاکرات با «جان کری» همتای آمریکایی خود را امروز جمعه برگزار کند. آنها ضمن این دیدار علاوه بر موضوعات دیگر، درباره مسئله تفکیک معارضان سوری از گروه‌های تروریستی نیزبحث و گفت‌وگو خواهند کرد.

وی تأکید کرد: «ما با جان کری هر روز گفت‌وگوهایی مفید داریم. تا آنجا که می‌دانم امروز نیز قرار است دور دیگری از این مذاکرات برگزار شود.»

لاوروف ادامه داد: «جان کری به وعده دادن‌های خود ادامه می‌دهد و می‌گوید زمانی که ما پرواز بر فراز سوریه را متوقف کنیم، زمانی که اسد حملات هوایی را متوقف کند، آنها تازه می‌خواهند تفکیک معارضان از گروه‌های تروریستی را آغاز کنند».

وزیر خارجه روسیه در بخش دیگری از اظهاراتش تأکید کرد که توافق روسیه و آمریکا در خصوص سوریه باید اجرا شود و مسکو همچنان به آن پایبند است و این توافق همچنان عملی است.

انتهای پیام/.

http://fna.ir/5BOSPA

منبع : farsnews.com

مجله