ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

در دیدار رئیس کمیته روابط‌خارجی مجلس بلژیک؛

۱۱ مهر ۱۳۹۵ – ۱۶:۱۵

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امریکا با پدیده تروریسم به‌صورت ابزاری برخورد می‌کند، گفت: آنها عزم لازم برای نابودی این پدیده شوم و خطرناک ندارند.

به گزارش گروه پارلمانی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهرامروز (یکشنبه، ۱۱ مهرماه) با «دریک ون درمالن» رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان بلژیک دیدار و گفت‌وگو کرد.

 لاریجانی در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات ایران و بلژیک، گفت: مجلس شورای اسلامی از گسترش روابط دو کشور در تمامی زمینه‌های مورد علاقه به ویژه توسعه روابط اقتصادی حمایت می‌کند.

وی در ادامه با انتقاد از برخورد دوگانه غرب با مسأله حقوق بشر در جهان، اظهار کرد: کشورهای غربی بدون توجه به جنایات ۷۰ ساله رژیم صهیونیستی در قبال مردم مظلوم فلسطین و یا کشتار بی‌رحمانه مردم یمن توسط رژیم آل سعود، برخی کشورها از جمله ایران را با بهانه‌های واهی و بی‌اساس متهم به نقض حقوق بشر می‌کنند که این غیرقابل قبول است.

رئیس مجلس شوای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اوضاع منطقه، افزود: متاسفانه امریکا به همراه برخی از همپیمانان منطقه‌ای خود با پدیده تروریسم به صورت ابزاری برخورد می‌کند و عزم لازم برای نابودی این پدیده شوم و خطرناک را ندارد.

وی همچنین گفت: اقدام برخی از کشورها برای همراهی با گروهک تروریستی جبهه النصره بر ضد داعش بسیار خطرناک است و می‌تواند اوضاع سوریه و سراسر منطقه را پیچیده‌تر کند.

لاریجانی در پایان ابراز کرد: گسترش ارتباط پارلمانی میان ایران و بلژیک نقش مهمی در افزایش شناخت متقابل و توسعه همکاری‌های دوستانه فیمابین دارد.

«دیرک ون درمالن» رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان بلژیک نیز در این دیدار، گفت: قدمت یکصد و بیست و پنج ساله مناسبات دو کشور نشان دهنده علاقه‌مندی طرفین به حفظ و توسعه مناسبات است.

وی همچنین عنوان کرد: مجلس و دولت بلژیک علاقه‌مند به توسعه ارتباطات دو کشور در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و پارلمانی با ایران به عنوان کشوری مهم و تاریخی در منطقه و جهان است.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان بلژیک در ادامه با اشاره به اوضاع منطقه، تصریح کرد: نمایندگان مجلس بلژیک با کشتار مردم بی گناه در فلسطین، سوریه، یمن و دیگر کشورهای منطقه مخالفند و همانند ایران به حل مسائل منطقه از طریق سیاسی و با گفتگو اعتقاد دارند.

«دیرک ون درمالن» در پایان این دیدار، گفت: رایزنی و مشورت مستقیم دو کشور در خصوص مسائل دو جانبه و منطقه‌ای اهمیت فراوانی دارد و به بازگشت صلح و آرامش به منطقه کمک می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال145 روز قبل