ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

محمد یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری فارس، در مورد آخرین وضعیت قیمت مرغ در بازار که طی ۲ هفته اخیر نوسان زیادی داشته است، خاطرنشان کرد: اگر مرغ در هر کیلو ۷۵۰۰ تومان کمتر فروخته شود، برای تولیدکنندگان چیزی جز ضرر و زیان در پی نخواهد داشت.

وی با اشاره به قیمت بالای تمام شده مرغ برای تولید کننده، خاطرنشان کرد: قیمت جهانی ذرت به عنوان خوراک اصلی مرغ کیلویی ۷۵۰ تا ۸۰۰ تومان است و تولیدکنندگان ما هر کیلو ذرت را از بنادر جنوبی کشور ۱۰۵۰ تومان می‌خرند که با کرایه حمل ۱۱۵۰ تومان به مرغداری‌ها می‌رسد. همچنین در بنادر شمالی هر کیلو ذرت ۱۱۵۰ – ۱۲۰۰ تومان بوده که به این رقم ۱۰۰ تومان کرایه حمل اضافه می‌شود.

یوسفی در پاسخ به اینکه قیمت مرغ در درب مرغداری‌ها چقدر تمام می‌شود که اکنون در بازار به مصرف کننده ۷ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته می‌شود، گفت: با توجه به هزینه‌ جانبی رقمی بین ۴۹۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان برای تولیدکننده مرغ بسته به تجهیزاتی که به کار می‌گیرد، قیمت تمام شده مرغ است که باید به طور منطقی حداقل ۱۰ درصد سود در هر کیلوگرم داشته باشد.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی تصریح کرد: قرار بود ستاد تنظیم بازار برای قیمت گذاری مرغ فکری بکند که متاسفانه هنوز این اتفاق نیفتاده است.

وی در پاسخ به این سوال که ظاهراً آقای نعمت زاده وزیر صنعت، معتقد به قیمت گذاری کالاهای اساسی نبوده و عرضه و تقاضا و بازار آزاد باید قیمت‌ها را تعیین کنند، گفت: آقای شریعتمداری معاون رئیس جمهور چنین نظری نداشته و کالاهایی از جمله برنج، روغن، مرغ و تخم مرغ باید در ستاد تنظیم بازار قیمت‌گذاری شود.

به گزارش خبرنگار فارس، طی هفته اخیر، مرغ علیرغم وفور تولید در بازار از ۷۵۰۰ تا کیلویی ۹ هزار تومان هم به فروش رسید که امروز ظاهراً بنا به گزارش برخی رسانه‌ها، وزیر جهاد کشاورزی رقم ۷۵۰۰ تومان را برای هر کیلو مرغ گرم تائید کرده است.

انتهای پیام/ب

http://fna.ir/96AL17

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,