ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

قرار نیست بر‌سر همه چادر کرد

  اخباراجتماعی ,خبرهای   اجتماعی,آیت‌ا... سبحانی

«نمی توانیم دور کشور را دیوار بکشیم و بگوییم که نیازی به ارتباطات نداریم.» این جملات آیت‌ا… سبحانی است که در دیدار با وزیر ارتباطات بیان کرد. دیوار کشیدن به دور کشور یا بستن مرزها همان موضوعی است که سال‌هادر برخی کشورهای دیگر برقرار بوده و نتیجه آن نرسیدن مردم این کشورها به آگاهی و تکنولوژی‌‌های نوین است.

 

این مرجع تقلید تاکید کرد: امروزه در شرایطی به سر می‌بریم که فکری در یک گوشه دنیا تولید می‌شود و چند دقیقه دیگر در سراسر جهان منتشر می‌شود؛ البته قبول داریم که قدم‌های مثبتی در زمینه موبایل و مقابله با فسادهای آن برداشته شده که قابل تقدیر است.آیت‌ا… جعفر سبحانی در بخش دیگری هم گفت: مساله تناسب کار بین دختران و پسران در جامعه باید رعایت شود و غیر از مشاغلی که به ضرورت باید توسط زنان اداره شود، مابقی باید به پسرانی که قرار است خانواده‌های آینده را شکل بدهند واگذار شود.

 

وی گفت: امروزه فضای مجازی برای جوانان ما خطرناک شده است. امروزه حتی آرایش سر در قم همانند کشورهای خارجی شده است. مسئولان در این حوزه باید سعی کنند که تاثیرات منفی این ارتباطات را کم کنند.

 

این استاد حوزه افزود: اقتصاد یک اصل در جامعه است و از تلاش دولت نیز خرسندیم و امیدواریم این مشکلات حل شود، ولی معتقد هستیم که حل این مشکلات یک‌روزه نخواهد بود. یکی از مشکلات مهم، مساله کار جوانان است، ولی نمی‌شود برای کلیه پسران و دختران شغل ایجاد کرد، زیرا با این کار، خانه‌سازی و کارخانه تعطیل می‌شود. آیت‌ا… سبحانی گفت: باید به مقدار لازم از جنس مونث در مناسبات مفید استفاده کرد و مابقی کارها را به پسرها داد. در برخی از مراکز و موسسات جمعیت بانوان بیشتر از آقایان است. باید در هیات دولت فکری برای این مساله کرد، زیرا کارهای ویژه زنان که ضروری است باید در کشور توسط زنان اداره شود، ولی مابقی کارها را باید پسران انجام دهند، زیرا آنها هستند که باید زندگی تشکیل دهند و زندگی را اداره کنند. وی اظهار کرد: مساله دیگر، ضرورت ازدواج است. ۱۱ میلیون جوان هنوز ازدواج نکرده‌اند که این آمار نگران‌کننده است.

 

باید در دولت برای این مساله چاره‌اندیشی شود. باید کاری کرد که مساله مجرد‌زیستی از بین برود. این مساله در حالی‌است که جامعه ما به سمت پیری می‌رود. این مرجع تقلید بیان کرد: اگر نسل ما به سمت پیری برود، امنیت ما نیز به خطر خواهد افتاد. حتی در کشور چین نیز خطر پیری جمعیت حس شد و میزان موالید در هر خانوار را بیشتر کرده‌اند. وی تصریح کرد: یکی دیگر از مسائلی که دولت باید انجام دهد، حل مشکل بدحجابی است. قرار نیست بر سر همه چادر کرد، ولی این مشکل بدحجابی نیز باید حل شود.

 

  اخبار اجتماعی – آرمان   

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,