ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در گفت‌وگو با تسنیم:

۳۰ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۵:۲۰

قراردادهای نفتی

قره‌خانی قراردادهای جدید نفتی را مغایر با مصالح نظام دانست و گفت که ابهامات این قراردادها باید برطرف شود.

اسدالله قره‌خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، با اشاره به موضوع قراردادهای جدید نفتی، اظهار کرد: با توجه به نظر کارشناسان در بخشی از این قراردادها ابهاماتی وجود دارد از جمله اینکه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب رعایت نشده و باید این ابهامات رفع شود.

وی افزود: کمیسیون انرژی مجلس در کنار نظرات کارشناسی کمیته‌ای مستقل از منتقدین، دبیر هیئت تطبیق مجلس، وزیر نفت و مدیران نفتی تشکیل داده تا این موارد را پیگیری کنند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: طی نامه‌ای از سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات و مرکز پژوهشهای مجلس هم درخواست شده تا نظرات کارشناسی خود را درباره قراردادهای جدید نفتی به این کمیته ارائه دهند.

قره‌خانی تأکید کرد: در این قراردادها مواردی که با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب یا مصالح نظام مغایرت داشته باشد باید اصلاح شود. نگرانیهایی در این قراردادها احساس می‌شود که امیدواریم آنها نیز به‌زودی مرتفع شود.

وی با بیان اینکه کمیسیون انرژی مجلس تا اصلاح ابهامات قراردادهای جدید نفتی موضوع را پیگیری خواهد کرد، گفت: شورای عالی انرژی، کمیسیون انرژی و وزارت نفت چندین جلسه برگزار کردند و برای تکمیل این جلسات و روند اصلاحیات قراردادها، فردا از وزیر نفت دعوت شد تا درباره موارد مبهم در صحن علنی مجلس توضیحات لازم را ارائه دهد.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال184 روز قبل