ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

"محمد عبدالسلام" در گفتگو با تسنیم مطرح کرد

۰۲ شهریور ۱۳۹۵ – ۰۹:۳۰

محمد عبدالسلام

رئیس هیئت مذاکره کننده یمنی در مذاکرات صلح کویت در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن و رئیس بخش خلیج فارس وزارت خارجه از موضع جمهوری اسلامی ایران در برابر مسائل یمن تشکر و قدردانی کرد.

"محمد عبدالسلام" رئیس هیئت مذاکره کننده یمنی در مذاکرات صلح کویت در گفتگو با خبرنگار گروه بین المللی خبرگزاری تسنیم از دیدار خود و برخی از اعضای این هیئت با رئیس بخش خلیج فارس وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سفیر ایران در یمن خبر داد و در این خصوص توضیح داد: صبح روز دوشنبه با رئیس بخش خلیج فارس وزارت امو خارجه جمهوری اسلامی ایران و سفیر جمهوری اسلامی در یمن دیدار کرده و در این دیدار به بحث و تبادل نظر در خصوص وضعیت سیاسی و آخرین تحولات منطقه پرداخته شد.

وی در ادامه گفت: در این دیدار از  جمهوری اسلامی ایران برای تایید توافق ملی صورت گرفته در داخل یمن و تشکیل مجلس سیاسی برای اداره امور کشور تشکر و قدردانی کردیم زیرا تشکیل این مجلس سیاسی گام مهمی به سوی صلح و کاستن از  رنج هایی که به ملت یمن تحمیل شده است می باشد، گروهی فاسد می خواهند حقوق ملت یمن را مصادره کنند و به دروغ و از روی ناحق دم از مشروعیت می زنند.

محمد عبدالسلام تاکید کرد: همگان باید برای رویارویی با چالش های وضعیت انسانی  و اقتصادی کشور که دشمن و مزدورانش آن را ایجاد کرده اند موسسات ملی را سامان دهی کرده و در این مسیر گام های موثری بردارند.

او در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در این دیدار در خصوص مسیر گفتگو های صلح که سازمان ملل آن را اداره می کندگفتگو کردیم و به بررسی چالشهای موجود در برابر صلح و موانع قرار گرفته در مسیر آن که توسط اشغالگران ایجاد شده است پرداختیم و بر رسیدن به راه حل سیاسی مسالت آمیز از طریق گفتگو و تفاهم نظر تاکید شد.

رئیس هیئت ملی مذاکره کننده یمن در پایان خاطر نشان کرد: دست ما برای دوستی عادلانه  با گروه های مختلف دراز است و از تمامی نظرها و پیشنهاد های سازنده و منصفانه استقبال خواهیم کرد.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال185 روز قبل