ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

واکنش وزیر دفاع به برخی اظهارات دشمنان

۰۴ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۸:۴۸

سردار دهقان وزیر دفاع

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه قدرت و توان دفاعی ایران روزبه‌روز افزایش می‌یابد، گفت: دشمنان از ‌زیرساخت‌های دفاعی کشورمان کاملاً آگاهی دار‌ند و می‌دانند‌ با کوچک‌ترین تجاوز شکست‌شان قطعی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرضا، سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان عصر امروز در مراسم افتتاح سردخانه دومداره دنای شهرستان شهرضا و افتتاح نمادین ۲۳۰ پروژه جهاد کشاورزی استان اصفهان که در این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: دستاوردهای امروز نظام اسلامی مرهون تلاش‌ها و ایثارگری‌های مسئولان دلسوزی است که با ایمان به خداوند و برای اعتلای کشور و نظام اسلامی از هیچ کوششی فروگذار نکرده‌اند.

وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۵ تحت عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» افزود: باید تلاش کنیم تا در هر سال، شعار انتخاب شده برای آن سال را اجرا کنیم، اقدام و عمل در اجرای شعارهای سال می‌تواند ما در رسیدن به قله‌های پیشرفت و توسعه یاری کند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: اگر قرار باشد که شعارهای هر سال تنها در قالب مطالبی روی بنرها و پلاکاردها باقی بماند یا سخنرانان از آن استفاده کنند، سرمایه عظیمی را از دست داده‌ایم که جبران آن غیرممکن است.

وی با بیان اینکه دولت در سالیان اخیر در مسیر اجرای اصول اقتصاد مقاومتی گام برداشته است، گفت: دولتمردان به توان مردم اعتماد کرده و به این نکته واقف شده‌اند که مردم می‌توانند با در اختیار داشتن سرمایه‌ کارهای بزرگی را انجام دهند.

دهقان اظهار داشت: متأسفانه در شرایط فعلی چهره گشاده‌ای برای استقبال از سرمایه گذاران وجود ندارد، بوروکراسی اداری برای کسب مجوز، قوانین زیست‌محیطی و قوانین بانکی هر یک موانعی را در مسیر تسریع در ایجاد پروژه‌های عمرانی ایجاد می‌کند.

وی با تأکید بر "باید فضای شاداب کسب و کار بر کشور ما حاکم شود"، گفت: باید همه موانع و مناسبات ایجاد شده در مسیر سرمایه‌گذاران برداشته شده و رسالت اصلی دولت‌ها یعنی تسهیل روند سرمایه‌گذاری در این بخش، تحقق پیدا کند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح متذکر شد: ما نمی‌توانیم مرزهای کشور را مسدود کنیم، از طرف دیگر ورود کالای قاچاق امروز ضربات مهلکی بر پیکره اقتصاد ما وارد کرده که باید با آن مقابله جدی شود.

وی تصریح کرد: دولت امسال اقداماتی از جمله اعطای تسهیلات به بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی که کمتر از ظرفیت موجود کار می‌کنند یا به‌عللی تعطیل هستند پرداخت می‌کند تا این صنایع نیز به ظرفیت استاندارد برسند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بیان کرد: شرایطی که ملت بزرگ ایران در دهه گذشته تجربه کرد سبب اطمینان به این مسئله شد که نظام سلطه جهانی و صهیونیسم تنها به‌دنبال کاستن از توان دفاعی ما نیستند، آنان از هر فرصت و هر اقدامی که بتواند به ما ضربه بزند استفاده می‌کند.

وی افزود: هر عاملی که سبب تقویت توان ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران باشد به‌منزله تهدید برای آنان محسوب می‌شد، بنابراین با آن مقابله می‌کنند.

دهقان با تأکید بر اینکه نظامی که برآمده از اسلام است با روح استکباری مستکبران جهان مخالف و پیشرفت و توسعه این نظام برای آنان ناخوشایند است، خاطرنشان کرد: ذات انقلاب ما با ذات نظام سلطه در تعارض است و این مسئله تنها محدود به یک یا چند مورد خاص نیست، ما در تمامی صحنه‌ها با مواضع نظام استکبار جهانی مخالف هستیم.

وی تصریح کرد: بسیار ساده‌انگاری است که کسی فکر کند ما می‌توانیم در فضایی بر اساس تعادل و ارتباط متقابل با سران سلطه جهانی تعامل داشته باشیم، آنها مانع پیشرفت ما هستند و به این کار خود ادامه می‌دهند مگر اینکه با مشاهده اقتدار و توان بالای ما در همه زمینه‌ها از اقدامات خود ناامید شوند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با ابراز "آنان زمانی با ما همراه می‌شوند که مطمئن شوند اقداماتشان بر عزم ملی ما بی‌اثر است"، گفت: دشمنان ما را در حوزه امکانات و زیرساخت‌های دفاعی آزموده‌ و متوجه شده‌اند که در این بخش با شکست مواجه می‌شوند.

وی افزود: آنان جنگ هشت‌ساله را علیه ما تحمیل کردند، در آن دوران با وجود همه تحریم‌ها و کمبودها، ملت بزرگ ایران با تکیه بر توان خود جنگ را با سرنوشت مثبت پیروزی به پایان بردند، پیروزی در جنگ به این معناست که ملت ایران اجازه ندادند دشمن به هیچ یک از اهدافی که در حمله نظامی به ما پیش‌بینی کرده بود، دست یابد.

دهقان اظهار داشت: دشمنان ما پس از شکست در بخش نظامی، با طراحی یک تهاجم فرهنگی همه‌جانبه به‌دنبال استحاله فرهنگی نظام بودند، آنان گمان می‌کردند که می‌توانند نسل جوان را از انقلاب جدا و با ایجاد بحران‌های فرهنگی زمینه تغییراتی را که در نظر داشتند فراهم کنند.

وی افزود: دشمن هراندازه بیشتر تلاش کرد جوانان ما با تقویت نمادهای مذهبی در تمام کشور به آنان فهماندند که نظام و اسلام از هر چیزی برای جوانان انقلابی ما مهمتر است، بنابراین دشمن ما در عمل در این بخش هم شکست خورد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بیان کرد: دشمنان ما پس از شکست در جبهه جنگ فرهنگی، اقدام به ایجاد جو روانی علیه مردم ما کردند، آنان قصد داشتند با اقدامات روانی خود، جمهوری اسلامی ایران را به‌عنوان تهدیدی برای امنیت منطقه معرفی و اجماع جهانی علیه ما را سازماندهی کرده و در سایه این اجماع جهانی ما در تنگنای اقتصادی قرار دهند.

وی تصریح کرد: دشمن برای ایجاد موانعی برای جلوگیری از دستیابی ما به منابع علمی، رونق اقتصادی و ایجاد رکود همه‌جانبه در کشور ما، همه اقدامات را تجربه کرد، در ۱۰ سال گذشته میدانی برای آزمودن انواع راهکارهای ضدایرانی برای دشمنان ما ایجاد شد که هدف نهایی از آن مقابله همه‌جانبه با حرکت انقلابی ملت بود.

دهقان خاطرنشان کرد: ما باید بر قدرت و توان دفاعی خود اضافه کنیم تا مانع از تأثیر تهدیدات دشمنان بر اقتصاد خود شویم، ملت ما باید با کار و تلاش و دولت‌ها باید با حمایت همه‌جانبه از مردم، زمینه کسب ثروت و تقویت مبانی اقتصاد ملی را فراهم کنند.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال178 روز قبل