ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

شهرداری استانبول برای دفن کودتاگران اخیری که در جریان ناآرامی های شب کودتا کشته شده اند، یک قبرستان جدید تحت عنوان ” قبرستان خائنان ” اختصاص داده است.

همزمان با دستگیری و اخراج دهها هزار نفر از نهادهای مختلف دولتی و خصوصی ترکیه که صدای اعتراض برخی از کشورهای اروپایی و نهادهای حقوق بشری را درآورده است، شهرداری استانبول نیز یک قبرستان تازه برای دفن کودتاگران کشته شده در شب کودتا درست کرده است و حتی تابلوی این قبرستان را نیز تحت عنوان ” قبرستان خائنان” در محل نصب کرده است.

به گفته دولت ترکیه تا کنون یک نفر از کودتاگرانی که جنازه او از سوی خانواده اش تحویل گرفته نشده است، در این قبرستان دفن شده است.

دفن شدگان بدون انجام مناسک مرسوم دفن مردگان در این محل دفن می شوند. همچنین هیچ سنگ قبری حاوی نام و مشخصات دفن شدگان و تاریخ فوت آنها روی قبرهای متوفیان نصب نخواهد شد.

“قدیر توپباش” شهردار استانبول دوشنبه شب در جریان سخنرانی خود در جمع تجمع کنندگان در میدان تقسیم درباره این گورستان مجزا برای دفن کودتاگران کشته شده در شب کودتا گفته بود: ” امروز جسد یکی از کودتاگران که از سوی خانواده اش مورد پذیرش قرار نگرفت، در گورستان خائنان در استانبول دفن شد. کسانی که به این ملت خیانت کنند حتی در قبرهایشان نیز از عذاب راحت نخواهند بود.”

در قبرستان جدید که در زمینی به مساحت هزار متر مربع ایجاد شده است تنها یک ستوان ارتش ترکیه که به گفته مقامات ترکیه در شب کودتا با شلیک به یک پلیس او را کشته بود ، دفن شده است ولی جای ۵ قبر کنده شده نیز در این گورستان به چشم می خورد.

قبرستان خائنان در محله “پندیک بالیجا” در استانبول

بر اساس اعلام مقامات ترکیه در شب کودتا نزدیک به صد نفر از کوتاچیان کشته شده اند و در جبهه مقابل و از بین نیروهای مردمی و نیروهای پلیس حامی دولت نیز ۲۴۶ نفر کشته و بیش از ۱۵۰۰ نفر زخمی شده اند.

دولت ترکیه می گوید در قبرستان خائنان جسد کشته شدگانی را که خانواده هایشان حاضر به قبول آنها نیستند، دفن خواهد شد.

منبع: عصرایران

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,