ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

در واکنش به ادعاهای مندرج در گزارش سالیانه وزارت خارجه آمریکا؛

۲۳ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۹:۲۲

بهرام قاسمی

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به مداخلات آمریکا در کشورهای دیگر گفت که دولت آمریکا به جای اندرز دیگر کشورها به موارد نقض فاحش حقوق مسلمانان خود توجه نماید.

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه، ادعاهای مندرج در گزارش سالیانه وزارت خارجه آمریکا در خصوص وضعیت آزادی مذهب در جمهوری اسلامی ایران را غیرواقعی، اغراق آمیز و غیر سازنده دانست و آن را رد نمود.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه مطالب این گزارش علیه جمهوری اسلامی ایران، ادعاهای تکراری و غیر مستندی است که بر مبنای خصومت و اغراض سیاسی تدوین و انتشار یافته‌اند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران  بر مبنای قانون اساسی خود، حقوق اقلیت های مذهبی را به رسمیت شناخته است. همه شهروندان ایرانی در برخورداری از حقوق اولیه خود در چارچوب قوانین برابرند.

بهرام قاسمی اضافه کرد: در گزارش های سازمان ملل که اخیرا انتشار یافته است در ارتباط با نقض گسترده حقوق اقلیت‌های مذهبی درآمریکا به ویژه مسلمانان نیز نگرانی‌هایی ابراز  شده است که  لازم است دولت آمریکا به جای اندرز دیگر کشورها به موارد نقض فاحش حقوق مسلمانان خود توجه نماید.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید نمود: ضروری است دولت آمریکا به نقض حقوق اقلیت‌های مذهبی بویژه مسلمانان خاتمه داده و به تعهدات حقوق بشری خود پایبندی جدی تری نشان دهد. همچنین این کشور باید تدابیری جدی در خصوص ممانعت از گسترش اسلام هراسی اتخاذ  نماید.

بهرام قاسمی خاطر نشان ساخت: جمهوری اسلامی ایران بر مبنای شرع، قانون و فرهنگ دیرینه و مترقی خود همواره مساله ارتقای حقوق بشر بویژه رسیدگی به حقوق اقلیت های مذهبی را مد نظر داشته است. ایران هرگونه بهره برداری سیاسی به بهانه مسئله حقوق بشر نسبت  به کشورهای مستقل را که در جهت منافع سیاسی برخی قدرتها انجام می گیرد را نیز امری خلاف موازین حقوق بشر دانسته و آن را محکوم می نماید.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال192 روز قبل