ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

اختصاصی تسنیم/

۱۳ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۷:۰۹

توحید

اعضای گروه تروریستی توحید و جهاد پیش از اعدام در خصوص فعالیت‌های این گروه و عقاید آن توضیحاتی ارائه دادند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، گروه تروریستی «توحید و جهاد» سال ۱۳۸۷ و همزمان با شعبه اصلی آن در عراق که به‌سرکردگی ابومصعب زرقاوی کار خود را در مرزهای کشورمان و با استفاده از عناصر فریب‌خورده آغاز کرد.

این گروه عملیات‌های تروریستی و خرابکاری از جمله ترور چند ماموستا در سنندج، حمله به پاسگاه نیروی انتظامی و نیز حمله و سرقت چند طلافروشی در زنجان و همدان و به شهادت رساندن مأموران نیروی انتظامی، چند محیط‌بان و نیز مردم عادی را در کارنامه خود دارد.

اقدامات آنها در نهایت منجر به شهادت ۲۰ نفر و مجروحیت ۴۰ تن دیگر شد که در میان شهدا عناصر شاخصی مانند شهید محمد شیخ الاسلام نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری و شهید برهان عالی از روحانیون متنفذ اهل سنت را می‌توان نام برد.

در نهایت با تلاش‌های صورت گرفته در تاریخ ۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ آخرین خانه تیمی گروه در محله حسن‌آباد سنندج زیر ضربه قرار گرفت و آنان دستگیر شدند.

لازم به ذکر است که تعداد ۱۰۲ نفر از عناصر و هواداران گروهک تروریستی تکفیری توحید و جهاد شناسایی شدند و مورد پیگرد اطلاعاتی و عملیاتی و قضایی قرار گرفتند که از این افراد تعدادی در درگیری مسلحانه با نیروهای انتظامی و امنیتی به هلاکت رسیدند و تعدادی دستگیر که برخی از آنها محکوم به اعدام و تعدادی نیز به حبس محکوم شدند.

تصاویر زیر بخشی از اعترافات و اقدامات اعضای این گروه تروریستی را نشان می‌دهد.

 

 

 

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال200 روز قبل