ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۱۹ شهریور ۱۳۹۵ – ۰۹:۴۲

نتانیاهو

نمایندۀ مسلمان پارلمان هلند، از دست‌دادن با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم اسرائیل در سفر وی به این کشور اروپایی، امتناع کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پرس تی وی، توناهان کوزو، نمایندۀ مسلمان پارلمان هلند، از دست‌دادن با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم اسرائیل در سفر وی به این کشور اروپایی، امتناع کرده است.

تصاویر ویدئویی منتشر شده نشان می‌دهد، کوزو که پرچم فلسطین را بر یقۀ کتش داشت، هنگامی که نتانیاهو برای دست دادن نزدیکش شد، دست خود را عقب کشید و از دست دادن با وی امتناع کرد.

 

 

نتانیاهو در واکنش به این اقدام شانه‌های خود را بالا انداخته و از کنار این نمایندۀ پارلمان هلند عبور می‌کند.

این اقدام اعتراض‌آمیز کوزو که از حامیان حقوق فلسطینیان به شمار می‌آید، در شبکه‌های اجتماعی مورد تحسین واقع شده است.

کوزو پس از آن، این اقدام را نشانه‌ای از اعتراض هلندی‌ها به سوء استفادۀ اسرائیل از غیرنظامیان فلسطینی عنوان کرد.

کوزو در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: «در حالی که خیابان‌های غزه با خون کودکان در تابستان ۲۰۱۴ قرمز شده بود، فرش قرمز در اینجا (برای وی) پهن شده است.»

وی با اشاره به یکی از هشتگ‌های پرطرفدار در حمایت از مردم فلسطین نوشت: «وی شایسته دست دادن نبود، باید به هشتگ "فلسطین را آزاد کنید" ارجاع داده شود.»

در تجاوز ۵۰ روزه رژیم اسرائیل به نوار غزه در تابستان ۱۳۹۳، حدود ۲ هزار و ۲۰۰ فلسطینی از جمله ۵۷۷ کودک کشته شدند. در این تجاوز نظامی همچنین بیش از ۱۱ هزار نفر دیگر از جمله حدود ۳ هزار و ۳۸۰ کودک، ۲ هزار و ۸۸ زن و ۴۱۰ فرد مسن زخمی شدند.

همچنین پیش از سفر نتانیاهو به هلند، دریس فان آخت، نخست‌وزیر پیشین این کشور نتانیاهو را «جنایتکار جنگی» خواند و گفت وی باید به دیوان بین‌المللی کیفری فرستاده و محاکمه شود.

سفر نتانیاهو به هلند با موجی از اعتراضات مردمی روبرو شد. هزاران نفر از مردم هلند با برگزاری تظاهراتی در شهر لاهه هلند، خواستار محاکمۀ نخست‌وزیر رژیم اسرائیل شدند.

معترضان با حمل تصاویر نتانیاهو، روی آن نوشته بودند: «نتانیاهو را به دیوان بین‌المللی کیفری هلند بیاورید.»

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال166 روز قبل