ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی تسنیم به ریو

۳۱ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۸:۳۱

علیرضا فغانی

داور فینال المپیک ۲۰۱۶ ریو گفت: داوران ما نباید در مسیری که در پیش دارند، ناامید شوند.

علیرضا فغانی در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم به ریو درباره قضاوت فینال المپیک ۲۰۱۶ ریو، شانس قضاوتش در فینال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و … صحبت‌هایی را انجام داد که در زیر می‌خوانید:

* تسنیم: در حالی فینال المپیک ۲۰۱۶ ریو را قضاوت کردید که تاکنون قضاوت چند فینال معتبر از جمله جام ملت‌های آسیا و فینال جام باشگاه‌های جهان را به‌عهده داشتید. کدام فینال تجربه بهتری برای شما بود؟

در هر تورنمنتی که شرکت کردیم، تلاش‌مان این بود که هر قضاوتی دادند، بهترین عملکرد را داشته باشیم. خدا را شکر عملکرد خوب ما تداوم داشت و به فینال بازی‌های مختلف ختم شد. طبیعی است که فینال المپیک بهتر از جام باشگاه‌های جهان است که هر سال برگزار می‌شود. درست است که جام ملت‌های آسیا هم هر چهار سال برگزار می‌شود، اما این رقابت‌‌ها برای یک قاره است. المپیک برای کل جهان است و اهمیتش بیشتر بود.

* تسنیم: از عملکردتان راضی بودید؟

این بازی حساسیت خودش را داشت. تیم داوری هم روز خوبی را پشت سر گذاشت و مسئولان از قضاوت‌مان راضی بودند.

* تسنیم: چقدر به قضاوت در فینال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه فکر می‌کنید؟

در هر کاری برای خودمان هدف‌گذاری می‌کنیم. روز اولی که برای فینال جام جام جهانی هدف‌گذاری کردیم، شاید برای خیلی‌ها خنده‌دار بود، اما خدا را شکر این موفقیت‌ها به دست آمد و برای جام جهانی هم تلاش می‌کنیم و توکل‌مان به خداست.

* تسنیم: فکر می‌کنید این شانس را داشته باشی؟

لیست داوران جام جهانی تا روز آخر باز است و این طور نیست که حتماً باید در آن حضور داشته باشیم. ابتدا باید در این رقابت‌‌ها حضور داشته باشیم و اگر این اتفاق بیفتد، قطعاً برای فینال تلاش می‌کنیم.

* تسنیم: چه صحبتی با داوران ایرانی دارید؟

در مسیری که در پیش دارند، ناملایمات، سختی و فشار زیاد است و نباید هیچ‌وقت ناامید شوند. برای رسیدن به هدف‌شان نباید حرف زده و باید عمل کنند. داوران ما باید تمرینات بیشتری کرده و زبان انگلیسی، فرانسوی و اسپانیایی را یاد بگیرند. آنها باید مطالعات بیشتری داشته و از تجربیات دیگران استفاده کنند.

* تسنیم: چه صحبتی درباره انتخاب حسن کامرانی‌فر به‌عنوان رئیس دپارتمان داوری دارید؟

در ابتدا باید یک خسته نباشید به مسعود عنایت بگویم که در این مدت زحمت کشیدند. به کامرانی‌فر هم تبریک می‌گویم و امیدوارم با کوله‌بار تجربه‌ای که در میادین بین‌المللی دارد، بتواند از تجربیاتش برای بهبود داوری کشور استفاده کند.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال185 روز قبل