ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

تسنیم گزارش می‌دهد؛

۰۴ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۰:۳۴

فریدون رستگار

موضوع کشف یک باند مهم مفاسد اقتصادی زیر سایه رسوایی نجومی‌بگیرها پنهان شد؛ باندی که رستگار سرخه‌ای و برخی شرکایش عضو آنند و البته برخی مردان سیاسی هم در آن حاضرند. سؤال اینجاست که چه‌زمانی ابعاد دیگر این پرونده و اسامی کامل مفسدین افشا می‌شود؟

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از دستگیری علی رستگار سرخه مدیرعامل معزول بانک ملت اعلام کرد که وی در جریان "کشف یک باند سازمان یافته فساد بانکی" دستگیر شده است.

یک روز پس از آن سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در توضیحی بیشتر درباره این دستگیری، منحصر بودن اتهام رستگار سرخه به موضوع حقوقهای نجومی را از اساس رد کرد و از مسئله بالاتری سخن گفت. فرمانده کل سپاه می‌گوید: "مردم تصور می‌کنند این دستگیری در رابطه با دریافت حقوق‌های نجومی بوده است؛ قطعاً دریافت آن حقوق‌ها یکی از تخلفات بوده است، اما فرد مذکور به‌دلیل حضور در یک فساد اقتصادی بزرگ‌تر دستگیر شده است".

سرلشکر جعفری خبر جدید و مهمی درباره جزئیات این باند سازمان یافته افشا کرد و  گفت که "در این پرونده برخی سیاسیون نیز حضور داشته‌اند".

همین موضوع به نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه نیز کشیده شد. افزوده محسنی اژه‌ای به خبر سازمان اطلاعات و فرمانده کل سپاه آن بود که در این پرونده علاوه بر رستگار سرخه و معاونش، ۲ نفر دیگر هم بازداشت هستند و عده دیگری نیز تحت تعقیبند. محسنی اژه‌ای می‌گوید: "در این پرونده ۴ نفر بازداشت هستند و تعداد دیگری هم تحت تعقیب قرار گرفته‌اند که برخی از آنها خارج  از کشور هستند. این پرونده که در مرحله تحقیقات مقدماتی قرار دارد، در ارتباط با مسائل مالی تشکیل شده است اما صرفاً مربوط به بحث دریافت حقوق‌های نامتعارف نیست".

دلالت اصلی این کدها که تاکنون علنی شده آن است که در حقیقت موضوع یک فساد مهم اقتصادی در میان است؛ با این حال این فساد در سایه حقوق‌های نجومی چندان در افکار عمومی جلب توجه نکرده است، به‌عبارت بهتر، دولت که از سویی به‌اذعان مشاور ارشد فرهنگی‌اش جناب حسام‌الدین آشنا، خود را کاملاً در مسئله فیش‌های حقوقی خسارت‌زده و پایگاه اجتماعی‌اش را متزلزل می‌بیند، این بار می‌تواند ذکر سبّوح قدّوس بگیرد تا افکار عمومی متوجه مسئله کلانتری نشوند.

یکی از کدهای مهم مطرح شده در لابلای خبر مورد نظر که توسط فرمانده کل سپاه مطرح شد، ارتباط برخی از سیاسیون با این باند فساد اقتصادی است. هنوز هیچ خبر رسمی و تأیید شده‌ای مبنی بر اینکه کدام چهره شاخص سیاسی در این پرونده تحت اتهام است به دست نیامده، با این حال برخی قرائن علیه حسین فریدون، برادر رئیس جمهور حکم می‌کند.

مجدداً تأکید می‌شود که ارتباط برادر رئیس جمهور با این پرونده هنوز توسط هیچ منبع رسمی تأیید نشده، با وجود این، در اینکه علی رستگار سرخه‌ای از دوستان نزدیک حسین فریدون بوده و با پشتیبانی او به ریاست بانک ملت رسیده بود، تقریباً تردیدی نیست. غیر از این همشهری برادر رئیس جمهور، علی صدقی نیز از دیگر دوستان حسین فریدون بود که به ریاست بانک رفاه منصوب شده بود. وی نیز در جریان رسوایی‌های فیش‌های نجومی  برکنار شد و رئیس سازمان بازرسی رسماً در جمع خبرنگاران گفت که علی‌رغم مخالفت این سازمان، او با فشار فریدون رئیس بانک رفاه شده بود.

برخی اخبار غیررسمی درباره جزئیات فساد در این باند به دست خبرنگار تسنیم رسیده است که به‌وقت مقتضی منتشر خواهد شد، با این حال مهمترین سؤال در حال حاضر آن است که اولاً دامنه این فساد تاکجا بوده، ثانیاً آنکه کدام چهره‌های سیاسی این باند مفسد را پشتیبانی کرده‌اند، و ثالثاً و مهمتر از همه آنکه اگر احیاناً این چهره سیاسی از اطرافیان ریاست محترم جمهوری باشد، آیا دولت محترم یازدهم نیز همچون دولت احمدی‌نژاد برای اطرافیانش خط قرمزی قائل خواهد شد؟

انتهای پیام/*

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال213 روز قبل