ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

فروش دو میلیارد کتاب در مسابقه خندوانه

مسابقه کتاب خوانی خندوانه با استقبال خوب مردم روبرو شد و با فروش دو میلیاردی کتاب تکانی به بازار کتاب داد.

صدوقی مدیر پروژه طاقچه درباره آمار مسابقه کتابخوانی برنامه "خندوانه" گفت:نزدیک به ۲۹۰ هزار کتاب به صورت الکترونیک به فروش رسید؛ کتاب های چاپی را آمار دقیق ندارم اما نزدیک به ۱۰۰ یا ۱۲۰ هزار جلد هم فکر می کنم در حوزه کتاب های چاپی به فروش رسید.

صدوقی اعلام کرد :نزدیک به ۷۴ هزار نفر در مسابقه شرکت کردند که ۲۴ هزار نفر از آنها امتیاز بالای ۵۰ آوردند یعمی حداقل ۵ کتاب خریدند.

رامبد جوان

مسابقه بخون و ببر خندوانه

وی افزود:مسابقه می توانست خیلی بهتر از این هم برگزار شود، اما اتفاقی که الان افتاده است، جنبش و خوبی در بازار نشر پدید آمده و با توجه به نوع برگزاری پخش کننده ها و کتاب فروشی ها را هم درگیر کردیم؛ یعنی تمام عواملی که در بحث تولید و توزیع کتاب درگیر هستند در این مسابقه به کار گرفته شدند ومنفعت بردند.

صدوقی ادامه داد:با اشاره به کم بودن زمان مسابقه گفت:انتقادی به نحوه برگزاری این مسابقه می شود، اما این مسابقه اولین حضور برای برگزاری بوده است و قطعا نکات مثبت و منفی داشته که باید نکات منفی در مراحل بعد حذف و نکات مثبت را بیشتر کنیم.

 

رامبد جوان

فروش میلیاردی مسابقه بخون و ببر

مدیر پروژه طاقچه گفت:این مسابقه باعث فروش دو میلیارد تومان کتاب در مدت یک ماه شد؛ پرفروش های تابستان بیشتر از کتاب های مسابقه بودند؛ اینها نکات مثبت ماجرا است و قابلیت تکرار شدن را دارد؛ در ایام مسابقه خندوانه و بعد از آن فروش دیگر کتاب هایمان هم بیشتر شد. 

وی با بیان اینکه برخی از جوایز مسابقه به برندگان داده شده است گفت:جوایز برنده های مبلغ زیاد را دادیم؛ از ناشرانی که درگیر این مسابقه بودند؛ تقدیر کردیم با ناشران تسویه حساب کردیم؛ در مجموع اتفاق خوبی در حوزه کتاب افتاده است؛ درست است که شاید با مسابقه نشود مردم را کتابخوان کرد اما در این فضای سخت و کتاب نخوانی که وجود دارد کار خوبی بود؛ فروش طاقچه به نسبت گذشته چهار یا پنج برابر شده است.

فروش میلیاردی کتاب در مسابقه خندوانه

منبع : namnak.com

مجله