ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

فروشگاه جعلی اینترنتی منهدم شد/ سرکسیه کردن نوعروس‌ها به بهانه تامین جهیزیه

رئیس پلیس فتا فارس از دستگیری متهم فروشگاه جعلی اینترنتی در شیراز خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ “سیدموسی حسینی” گفت: چندی پیش مردی مسن به همراه دختر جوانش با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس اعلام کرد که برای خرید جهیزیه دخترم دنبال فروشگاهی بودم که از نظر قیمت و نوع جنس متنوع و همه اجناس را در یک جا داشته باشد.

وی ادامه داد: در این رابطه یکی از دوستان دختر شاكی، فروشگاه اینترنتی را به آنها معرفی می كند و وی با کمک دخترم به سایت فروشگاه اینترتی رجوع و اجناسش را مورد بازدید قرار می دهد.

رئیس پلیس فتا استان فارس اظهار كرد: همانطور که فرد شاكی می خواسته اجناس متنوع و از نظر قیمت خیلی عادلانه به نظر می رسد و همان موقع با شماره ای که در سایت به عنوان صاحب فروشگاه گذاشته شده بود تماس گرفته و درباره اجناس سوال هایی از او می پرسند.

سرهنگ حسینی بیان كرد: با صحبت های جذاب صاحب فروشگاه در مورد اجناسش همان موقع شاكی ترقیب به خرید می شود و مبلغ 200 میلیون ریال جنس خریداری می كنند و قرار می شود طی مدت یک هفته همه اجناس به درب منزل آنها ارسال شود.

وی افزود: با گذشت یك ماه از آن روز فرد شاكی نه جنسی دریافت می كند و نه صاحب فروشگاه اینترنتی به شماره تماس شاكی پاسخ می دهند.

رئیس پلیس فتا استان فارس اظهار كرد: پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت که با ردیابی های پلیسی خود، در اقدامی فنی و تخصصی متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی ظرف 48 ساعت دستگیر و تحویل قانون شد.

سرهنگ حسینی بیان کرد: متهم همان صاحب فروشگاه اینترنتی بود که با طراحی سایت جعلی فروش اجناس جهیزیه در فضای مجازی عده ای از شهروندان را طعمه خود قرار داده بود.

وی در ادامه افزود: با وجود تاکیدات مکرر پلیس مبنی بر اطمینان از معتبر بودن سایت های فروش کالا، طی بررسی های به عمل آمده در طول چند روز فعالیت این فروشگاه جعلی تعداد زیادی از شهروندان از این فروشگاه خرید کرده اند و منتظر دریافت کالاهای خود هستند که این عدم توجه به هشدارهای پلیس گریبان این افراد سهل انگار را گرفته و راه را برای سودجویان هموار می کند.

رئیس پلیس فتا استان فارس خاطر نشان کرد: امنیت بیشتر در فضای مجازی مستلزم هوشیاری و آگاهی کاربران اینترنت می باشد که کارشناسان این پلیس در راستای فرهنگ سازی و استفاده صحیح از اینترنت اقدام به برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی در دانشگاه ها ، ادارات و مدارس می نمایند.
 

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,