ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

در پی اعلام خبر بازداشت‌ عامل‌ حمله‌ به‌ سفارت‌ ایران‌ در لبنان

۱۲ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۳:۳۷

حملۀ تروریستی به سفارت ایران در لبنان

فرزند شهید حجت‌الاسلام انصاری گفت: دستگاه دیپلماسی "احمد فاضل" عامل حمله تروریستی به سفارت جمهوری اسلامی در بیروت را برای محاکمه به ایران منتقل کند.

محمدمهدی انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت با اشاره به اینکه "احمد فاضل" عامل حمله تروریستی سفارت ایران در بیروت بازداشت شده است، اظهار داشت: حدود یک سال و نیم پیش خبری مبنی بر بازداشت "ماجد الماجد" عامل حمله تروریستی به سفارت ایران منتشر شد اما متأسفانه با توطئه امنیتی دستگاه آل‌سعود در زندان لبنان به هلاکت رسید.

وی با بیان اینکه طبق قوانین بین المللی، حمله به سفارت یک کشور حمله به خاک آن کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: شخص دستگیر شده به خاک جمهوری اسلامی ایران تجاوز کرده و ما خواهان این هستیم تروریست دستگیر شده به ایران آورده شده و از طریق قوه قضاییه ایران محاکمه شود.

انصاری با یادآوری "در حمله تروریستی به سفارت ایران در لبنان تعدادی از هموطنان ایرانی از جمله پدر بنده به شهادت رسیدند"، خاطرنشان کرد: با انتقال شخص دستگیر شده به ایران باید مشخص شود که کدام کشورها از تروریست‌ها حمایت‌ می‌کنند.

فرزند شهید انصاری تأکید کرد: به‌عنوان خانواده شهید حق داریم که خواهان محاکمه و قصاص عوامل به شهادت رساندن پدرمان باشیم و امیدواریم این اتفاق رخ دهد.

انصاری ابراز کرد: پیگیری‌های لازم از جانب کشور لبنان در این زمینه انجام نشده و اگر این پیگیری‌ها به‌صورت جدی انجام می‌گرفت "ماجد الماجد" می‌بایست به ایران منتقل می‌شد.

وی با اظهار اینکه  دو سال از آن واقعه تروریستی گذشته و عوامل اصلی آن بازداشت نشده‌اند، خاطرنشان کرد: امیدواریم کم‌کاری‌های صورت گرفته جبران شود و دستگاه دیپلماسی و قوه قضاییه "احمد فاضل" را به ایران منتقل کنند.

به گزارش تسنیم، روز گذشته اعلام شد که "احمد فاضل" ملقب به "ابوالطیب" که خودروی استفاده شده در حملۀ انتحاری به سفارت ایران در بیروت را بمب‌گذاری کرده بود، به دست نیروهای امنیت عمومی لبنان بازداشت شد.

در حملۀ تروریستی ۱۹ نوامبر ۲۰۱۳ (۲۸ آبان ۱۳۹۲) به سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت، ۲۳ تن از جمله حجت‌الاسلام ابراهیم انصاری، رایزن فرهنگی ایران در لبنان و همسر یکی از دیپلمات‌های ایرانی شهید و بیش از ۱۶۰ تن زخمی شدند.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال170 روز قبل