ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

کیومرث یزدان‌پناه عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت:‌ به نظر می‌رسد در رابطه با دستاوردهای برجام، از سوی دولت و گروهی که مدافع این اتفاق تاریخی در کشور بودند تا حدود زیادی غلو و برجسته‌سازی می‌شود.

وی افزود: انتظارات جامعه ایران و گروه‌های سیاسی بعد از برجام برآورده نشده و طبیعی است که موافقان جریان برجام با توجیهات تکراری به دنبال فرافکنی در این زمینه باشند ولی مسئله‌ای که حداقل در داخل نباید به آن دامن بزنیم بحث امنیت ملی است در حالیکه موافقان برجام اینگونه اذعان می‌کنند که اگر برجام نبود جنگ می شد در حالیکه این جمله یک بحث منسوخ و فانتزی است.

یزدان‌پناه ادامه داد:‌حمله نظامی به یک کشور آن هم با وسعت جغرافیایی ایران قواعدی دارد که نمی‌توان صرف گره زدن به برجام آن را توجیه کرد.

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران اظهار داشت: بیشتر قطعنامه‌های ظالمانه‌‌ای که از سوی آمریکا و دشمنان علیه ایران تصویب شد ارتباطی به فعالیت‌های هسته‌ای نداشت زیرا فعالیت‌های هسته‌ای کشور ما به رسمیت شناخته شده بود و تصویب قطعنامه‌ها حمایت از جریان فتنه و جنبش به اصطلاح سبز بود که ما درک نکردیم و یکی از فعالیت‌های بازدارندگی خودمان علیه دشمنان را تعطیل کردیم.

وی ادامه داد: اغراق و غلو در مورد برجام نوعی ضعف و دامن زدن به آن عذر بدتر از گناه است زیرا کشور ما در معرض حمله نظامی به واسطه فعالیت‌های هسته‌ای نبود که حالا با برجام جلوی حمله نظامی گرفته شده باشد.

انتهای پیام/

http://fna.ir/T74EI6

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,