ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

فراخوان حلزون+++++++++++++++++++ حلزون یا لیسَک نوعی نرم تن است و در ردیف شکم پایان قرار دارد. لاک حلزون تمام دنیای اوست، هرجا که می رود آن را هم با خود می برد. وقت باران چترش می شود و هنگام احساس خطر جان پناهش. وقتی روی چمن ها قدم می گذارید، شاید صدای خِرِچ خروچ ملایمی را زیر پاهایتان احساس کنید؛ این صدای پایان یک حلزون است که احتمالا ناخواسته آن را زیر پاهایتان له کرده اید؛ مرگ و زندگی یک حلزون برای بسیاری از ما یکسان است.

اینک تابناک باتو قصد دارد با تصاویر زیر دریچه جدیدی پیش روی دیدگان پر مهر شما بگشاید و شما را به دنیای بزرگ و شگفت آور این موجودات کوچک ببرد.

«فراخوان تابناک باتو برای دوستداران طبیعت»

همه از سوسک ها فراری اند، هیچ کس به فکر غذای کلاغ ها نیست، هیچ کس به لانه مورچه ها که زیر آب غرق می شود نمی اندیشد، در خیابان هیچ کس برای یک گربه ژولیده و کثیف که با دوچرخه ای تصادف کرده و ملتمسانه در انتظار کمک است نمی ایستد، زیرا این موجودات از سوی بسیاری از ما افترای زشتی و ناچیز بودن خورده اند. بیشتر ما آنها را موجوداتی هیولاوار، عجیب، مضحک، منحط، ناقص الخلقه و از ریخت افتاده می دانیم.

تابناک باتو از شما مخاطبان عزیز که دغدغه طبیعت دارید، می خواهد تا اگر چنانچه احساس خاص و یا نظری و یا تصویری درباره موجودات و به خصوص حیوانات اطرافتان دارید که فکر می کنید دیگران باید بدانند، می توانید برای ما به نشانیbato@tabnak.ir ارسال کنید و یا در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید؛ برای نمونه، شاید هر روز روی تراس خانه تان یک «یا کریم» بنشیند وشما برایش دانه بریزید و یا هر شب در گوشه حیاط خانه تان یک گربه مرموزانه در جستجوی غذا بگردد و شما در میان مخالفت های اعضای خانواده، سهمی از غذایتان را به او اختصاص دهید.

شاید روزی به حیوانی ظلم کرده باشید و هر شب بر اثر عذاب وجدان کابوسش را دیده باشید.  می توانید عکس آن گربه و یا پرنده و یا شرح آن ظلم وکابوس و پشیمانی را برای ما ارسال کنید و درباره آن صحبت کنید.

همچنین اگر بتوانید با یک تصویر، یک جمله و یا یک خاطره نگاه حتی یک نفر را به حیوانات و حشرات تغییر دهید کار بزرگ و قابل ستایشی را در حق طبیعت انجام داده اید و این گونه شاید بتوانیم قدمی هر چند کوچک برای حفظ طبیعت برداریم و به بی رحمی های احتمالی در مواجهه با حیوانات و حشرات پایان دهیم و تعادل از دست رفته را در حد توانمان به آن بازگردانیم.

نکته: حیوانات خانگی گرانقیمت از دایره بحث ما خارج اند.
 
هم اکنون شما همراهان باتو را به تماشای تصاویری زیبا و خارق العاده از دنیای حلزون ها دعوت می کنیم.
 

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,