ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

المپیک ۲۰۱۶ ــ ریو

۳۱ مرداد ۱۳۹۵ – ۲۰:۰۷

خادم رضا یزدانی

فدراسیون کشتی ایران در نامه‌ای رسمی به نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی، نسبت به شرایط ناخوشایند حاکم بر داوری کشتی در المپیک اعتراض کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فدراسیون کشتی ایران در نامه‌ای رسمی به نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی، نسبت به شرایط ناخوشایند حاکم بر داوری کشتی در المپیک، به‌ویژه ناداوری در دیدار رضا یزدانی و ختاگ گاریموف آذربایجانی اعتراض کرد.

متن این نامه به‌شرح زیر است:

جناب آقای نناد لالوویچ، رئیس محترم اتحادیه جهانی
سلام

قطعاً یکی از اهداف کمیته بین المللی المپیک از برگزاری المپیک، ترویج روح جوانمردی است اما متأسفانه در جریان برگزاری رقابت‌های کشتی المپیک شاهد ناداوری‌هایی هستیم که با روح المپیک در تضاد است. متأسفانه مافیای داوری با محوریت برخی کشورها، باعث زیر سؤال رفتن عدالت در ورزش پهلوانی کشتی می‌شود.

قضاوت ناعادلانه در مسابقه رضا یزدانی از ایران و گازیموف از آذربایجان در وزن ۹۷ کیلوگرم این مسابقات، حق‌خوری آشکارا در برخی مسابقات از جمله نمایندگان ازبکستان و پورتوریکو در وزن ۶۵ کیلوگرم نمونه‌های خوبی از این شرایط ناخوشایند است.

آقای رئیس، قطعاً محرومیت احتمالی داوران وابسته به مافیای مذکور، دردی را از کشتی‌گیر شکست خورده و کشورش دوا نمی‌کند.

آقای لالوویچ، شما در میان کشتی‌گیران، مربیان و به‌طور کلی بدنه خانواده کشتی در جهان نیستید. ما با آنها زندگی می‌کنیم. بسیار متأسفیم که بگوییم بسیاری از کشتی‌گیران و مربیان حاضر در المپیک در خلال مسابقات بارها اعتراف می‌کردند که با وجود مافیای داوری در کشتی جهان، حذف کشتی از المپیک بدون دلیل هم نیست.

آقای لالویچ، خیلی رنج‌آورست که حق ورزشکار ما علناً خورده شود و قدرت دفاع از او را نداشته باشی.

جناب آقای لالویچ، بدین‌وسیله فدراسیون کشتی ایران، اعتراض رسمی خود را به نحوه قضاوت داوران به‌ویژه رئیس تشک که دارای سابقه سوء‌داوری در خصوص کشتی سعید عبدولی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ و محرومیت ۶ماهه نیز هست، به مسابقه میان کشتی‌گیران ایران و آذربایجان در وزن ۹۷ کیلوگرم اعلام می‌دارد. لطفاً دستور فرمایید بررسی‌های لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال189 روز قبل