ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

تولیت آستان قدس رضوی:

۱۶ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۷:۱۳

رئیسی

تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز در سایه حکومت جور آل‌سعود و آل‌خلیفه فجایع بزرگی در جهان علیه بشریت به وقوع می‌پیوندد و حکام جور غربی نیز بزرگ‌ترین ظلم را به مردم خود روا می‌دارند که همانا صدّ عن سبیل الله است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در آیین آغاز سال تحصیلی جامعه المصطفی العالمیه که در مجتمع آموزش عالی جامعهالمصطفی العالمیه برگزار شد، ایران اسلامی را پناهگاه آزادی خواهان و مظلومان جهان دانست و اظهار داشت: امروز ایران اسلامی پرچم‌دار مبارزه با استکبار و دیکتاتوری در جهان است و این موقعیت بر آموزه‌های اسلام و اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) و مبانی انقلاب اسلامی استوار است.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در ادامه به جایگاه رفیع علم و دانش‌افزایی اشاره و بابیان اینکه حقیقت علم در عبودیت و بندگی خداوند است، اظهار کرد: مباحث عقاید، اخلاق و احکام، علوم الهی هستند و دیگر دانش‌ها از قبیل زمین‌شناسی، زیست‌شناسی، طبابت و غیره به‌شرط آنکه فرد را به توحید و عبودیت هدایت کند، علمی ارزشمند محسوب می‌شود.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه علوم باید در سرشت و جان آموزنده رخنه کند، به‌طوری‌که تمام رفتار و شئون زندگی او را در برگیرد، عنوان کرد: یادگیری فرمول‌ها بسیار ارزشمند است، اما فقیه کسی است که علم مطبوع داشته باشد و این یعنی فقه در جان و سرشت او نشسته باشد.

وی علم را بر دو نوع مسموع و مطبوع دانست و توضیح داد: اگر علم در جان بنشیند و در سرشتِ انسان جای بگیرد، آنگاه علم مطبوع است بنابراین فقیه کسی است که علم و دین در جان و سرشتش نشسته باشد.

رئیسی افزود: تفاوت علمای دین و روحانیون بزرگ تشیع با سایر افرادی که انسان‌ها را به خیر و صلاح دعوت می‌کنند، این است که علمای دین در قله معرفت و اخلاق هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تفاوت میان «سیاقت» و «قیادت» افزود: نکته اساسی در مسئله علم، علم‌آموزی، عالم شدن و رسیدن به قله کمالات انسانی، این است که بیان، قلم، نفوس مستعده و تمام گام‌های انسان برخوردار از «علم صائب» و «عمل صالح» شود و فقیه حقیقی کسی است که دارای علم صائب و عمل صالح است و جایگاه قیادت دارد.

جلوه ارزشمند علم در جامعهالمصطفی العالمیه

تولیت آستان قدس رضوی با تجلیل از اقدامات ارزشمند جامعهالمصطفی العالمیه در توسعه علم و دانش اسلامی در جهان، این مرکز آموزش عالی را جلوه ارزشمندی از علوم اسلامی معرفی و تصریح کرد: جامعهالمصطفی العالمیه از برکات الهی برای جامعه اسلامی است و طلاب عالم بسیاری را از سراسر جهان تربیت‌کرده و سبب اشاعه مکتب اهل‌بیت(ع) شده است.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان علم و حکمت حقیقی را تنها نزد اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) دانست و با تأکید بر اینکه دانش‌آموختگان مکتب امام صادق(ع) هرکجای عالم باشند، منشاء خیر و برکات بسیاری هستند، گفت: امروز علمایی چون شیخ عیسی قاسم، شیخ زکزاکی، سید حسن نصرالله و غیره به‌عنوان دانش‌آموختگان فرهیخته مکتب امام صادق(ع) جهان را تحت تأثیر خود قرار داده‌اند و استکبار را به استیصال کشانده‌اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری حکومت‌های جور را منشاء همه مفاسد عالم خواند و گفت: حکومت پهلوی انکر منکرات بود و این مسئله را امام و رهبری و بزرگان انقلاب خوب شناختند و علیه آن قیام کردند و تنها حکومت اسلامی را در جهان برپا داشتند و امروز وظیفه همگان صیانت و دفاع از اعرف معروفات که اصل نظام اسلامی است، می‌باشد.

وی ادامه داد: امروز در سایه حکومت جور آل‌سعود و آل‌خلیفه فجایع بزرگی در جهان علیه بشریت به وقوع می‌پیوندد و حکام جور غربی نیز بزرگ‌ترین ظلم را به مردم خود روا می‌دارند که همانا صدّ عن سبیل الله است.

رئیسی رسالت علما و مبلغان دینی را در معرفی و تبیین احکام اسلام و سخنان اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) بسیار خطیر خواند و خاطرنشان کرد: با توجه به افتضاحاتی که جریانات سلفی و داعش در جهان به بار آوردند، امروز توجه دنیا به اسلام ناب محمدی و عقلانی تشیع، بسیار افزایش‌یافته و بسیاری دریافتند آن راهی که نجات‌بخش بشریت بوده، اسلام اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) است.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال168 روز قبل