ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وبسایت رسمی برنامه نود – رئیس اسبق کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: علیرضا فغانی ثابت کرد داوری کشورمان از فوتبالش جلوتر است.

به گزارش وبسایت نود ، سیدرضا غیاثی در مورد تیم داوری ایرانی فینال فوتبال المپیک گفت: خیلی خوشحالم که علیرضا فغانی، رضا سخندان و محمدرضا منصوری دیدار حساس آلمان و برزیل را در فینال ۲۰۱۶ قضاوت می‌کنند. حضور آنها در فینال این جمله را که همیشه می‌گفتند ثابت می‌کند اینکه داوری ما از فوتبال ما جلوتر است و اکنون با انتخاب فعانی برای فینال المپیک این مسئله به ثبت و یقین رسید و برای همگان مشخص شد که داوری ما از فوتبال‌مان بسیار جلوتر است و امیدوارم شاهد قضاوت خوبی از این داوران در فینال باشیم.

وی افزود: اسفندیار بهارمست مدرس بین‌آلمللی که یک ایرانی است ناظر داوری مسابقه آلمان و برزیل است و خوشحالم که ناظر داوری این مسابقه هم بر عهده یک ایرانی است. قطعا راهنمایی‌های اسفندیار بهارمست و کمک‌هایش مؤثر بوده که تیم داوری ایرانی توانسته فینال را قضاوت کند. من با بهارمست در ارتباط بودم و او همواره عملکرد تیم ایران را آنالیز می‌کرد. قطعا حضور یک ایرانی در این سطح برای داوران ما مثمرثمر بوده است. اگر در رشته‌های دیگر مثل کشتی و تکواندو در عرصه‌های بین‌الملی صاحب کرسی و جایگاه بودیم شاید می‌توانستیم در این رشته‌ها هم نتایج بهتری بگیریم.

رئیس اسبق کمیته داوران فدراسیون فوتبال با اشاره به سوابق علیرضا فغانی گفت: من اولین قضاوت‌های داوری را در لیگ برتر به فغانی دادم البته او این موفقیت را مرهون زحمات و تلاش خودش و حمایت‌های معنوی پدرش است. فغانی برای رسیدن به این جایگاه تلاش کرد و به دانش داوری خود افزود. زبان انگلیسی را خوب یاد گرفت تا توانست پله پله پیشرفت کند و بعد از قضاوت در فینال جام ملت‌های آسیا فینال جام باشگاه‌های جهان را هم سوت بزند و اکنون به فینال المپیک رسیده است. افرادی که داوران فینال را انتخاب می‌کنند خبره‌ترین افراد داوری در دنیا هستند و آبرویشان را از سر راه نیاورده‌اند و عاشق چشم و ابروی فغانی هم نیستند که فینال را به او بدهند. فغانی، سخندان و منصوری به خاطر توانایی‌هایشان به این افتخار رسیده‌اند.

غیاثی تصریح کرد: باید از عملکرد دپارتمان داوری انتقاد شود زیرا دپارتمان داوری ما حتی این ۳ داور را به جشن برترین‌های فوتبال دعوت نکرد در حالی که می‌توانستند آنها را به این مراسم دعوت کنند تا ضمن تقدیر از ترکی و ابوالفضلی از این ۳ داور هم تقدیر شود. با این حال مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ۲-۳ روز قبل از اعزام به برزیل آنها را به دفترش دعوت کرد و از آنها تقدیر و تشکر کرد. البته تاج زمانی که رئیس سازمان لیگ هم بود ۲۵ میلیون تومان خرج کرد و سیستم رادیویی برای فغانی خرید.

وی افزود: فغانی و کمک‌هایش قبل از رفتن با من تماس گرفتند و من حتی به آنها گفتم اگر لازم است برای بدرقه به فوتبال بیایم که آنها گفتند ما حتی به اعضای خانواده هم گفته‌ایم لزومی ندارد به فرودگاه بیایند. اما برخی اعلام کردند این داوران غریبانه رفتند. ای کاش همه غریبانه بروند و پرافتخار مثل این داوران برگردند. من باز هم به پدر علیرضا فغانی این افتخار را تبریک می‌گویم. او برای اینکه پسرش به مدارج بالای داوری برسید خیلی زحمت کشید. علیرضا فغانی هم اکنون در بهترین شرایط روحی و روانی و آمادگی جسمی قرار دارد. پیش از او و قبل از انقلاب جعفر نامدار در المپیک قضاوت کرد اما هیچ داور ایرانی نتوانسته به فینال المپیک برسد و این کار ارزشمندی است که فغانی و کمک‌هایش انجام دادند. امیدوارم این داوران در جام جهانی آینده هم خوش بدرخشند.

رئیس اسبق کمیته داوران فدراسیون فوتبال با اشاره به اهتزاز پرچم ایران در فوتبال المپیک گفت: به افتخار علیرضا فغانی پرچم ایران در ورزشگاه ماراکانای برزیل به اهتزاز درمی‌آید و مسابقه برزیل و آلمان بیننده میلیاردی دارد و گزارشگران تلویزیونی بارها در طول این ۹۰ دقیقه مجبورند نام داور ایرانی را بر زبان بیاورند و شاید این افتخار بیش از کسب یک مدال طلا برای ورزش ما ارشمند باشد. فغانی، منصوری و سخندان افتخار بزرگی را نصیب ورزش ایران کردند. امیدوارم سازمان ورزش، کمیته ملی المپیک تقدیر جانانه‌ای از آنها به عمل آورند.

وی افزود: فراموش نکنیم علیرضا فغانی کارمند شهرداری است و باید این موفقیت را به دکتر محمدباقر قالیباف هم تبریک گفت. زیرا او از مدیران شهرداری خواسته بود که شرایط را برای تمرین بیشتر فغانی وحضور او در کلاس‌های داوری فراهم آورند و این دستور دکتر قالیباف هم در نوع خود ارزشمند است.

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,