ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

ائتلاف موسوم به ضد داعش:

۲۶ مهر ۱۳۹۵ – ۱۰:۰۰

عملیات آغاز سازی موصل

یک ژنرال ارشد آمریکایی ضمن اشاره به آغاز عملیات نیروهای عراقی برای بازپس گیری شهر موصل، از احتمال ادامه این عملیات طی هفته‌های آینده یا بیشتر از آن خبر داده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، ژنرال استفن تاون سند، فرمانده نیروهای ائتلاف موسوم به ضد داعش در سخنانی تاکید کرد: عملیات نیروهای عراقی برای بازپس گیری شهر موصل از داعش ممکن است چند هفته یا شاید بیشتر از آن، به طول بینجامد.

وی هشدار داد که پیروزی در عملیات موصل ممکن است مدتی زمان ببرد. عملیات برای در اختیار گرفتن مجدد کنترل موصل، احتمالا چند هفته یا شاید بیشتر، طول بکشد.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق اوایل امروز دوشنبه از آغاز عملیات نظامی برای بازپس گیری شهر موصل خبر داده است.

تاون سند افزود: این عملیات شاید یک مبارزه سخت و طولانی باشد، ولی عراقی‌ها برای این عملیات آماده شده اند و ما در کنار آنها هستیم.

وی یادآور شد: ائتلاف بیش از ۵۴هزار نظامی عراقی را آموزش داده و مسلح کرده است.

اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا پس از اعلام آغاز عملیات آزادسازی موصل از اشغال گروه تروریستی داعش، در بیانیه‌ای گفت: ایالات متحده و دیگر کشورهای عضو ائتلاف بین‌المللی آماده حمایت از عراق در «نبرد سختِ پیشِ رو» هستند.

کارتر در این بیانیه گفت: این، لحظه‌ای تعیین‌کننده در نبردی که هدف آن شکست پایدار داعش است، فرا رسید.

وزیر دفاع آمریکا گفت:  مطمئن هستم که شرکای عراقی‌مان بر دشمن مشترک‌مان پیروز خواهند شد و موصل و بقیه عراق را از نفرت و خشونت‌های برآمده از داعش، پاک خواهند کرد».

آنتونی بلینکن معاون وزیر خارجه آمریکا از آغاز عملیات آزادسازی موصل از لوث گروه تروریستی داعش استقبال کرد.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال127 روز قبل