ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۰۲ مرداد ۱۳۹۵ – ۲۱:۴۵

پانزدهمین جشن حافظ

جشن سینمایی و تلویزیونی حافظ برگزیدگان خود را شناخت.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»، شانزدهمین جشن سینمایی و تلویزیونی حافظ امشب با حضور جمعی کثیری از بازیگران و هنرمندان کشور در تالار وحدت برگزار شد و هنرمندان با عبور از فرش قرمز جشن و انداختن عکس خود را به محل جشن رساند.

در ابتدای این آزاده صمدی متن خوشامدگویی را خواند و سپس علی معلم مسئول برگزاری جشن حافظ روی سن آمد و گفت: بسیار خرسندم که امروز در شانزدهمین  سال برگزاری جشن حافظ رو به روی شما هنرمندان ایستاده‌ام. خوشحالم که با تمام تنگ نظریها و بخل ورزیها امسال هم توانستیم جشن حافظ را برگزار کنیم.

وی افزود: در ابتدای مراسم بر خود واجب می دانم تا یاد و خاطر مرحوم عباس کیارستمی را گرامی بدارم، شخصی که شاید بدون اغراق یکی از ۱۰۰ فیلمساز برتر کشور بود. امیدوارم بتوانیم شانزدهمین جشن حافظ را هم به خوبی برگزار کنیم.

مسعود کیمیایی روی سن آمد و گفت: هم‌نسلان من روزهای بدی را سپری می‌کنند و همه سیاه پوشیم برای کیارستمی و ارجمند و این روزها در سالگرد کوه دانستگی احمد شاملو هستیم. عباس کیارستمی فیلمی را سینما کرد با بچه ها کار کرد و با انسانها و در کوچه ها سینمای جهان او را پذیرفت که کار بسیار سختی بود قلبم در نبود کیارستمی گریه می کند.

شهرام مکری نشان عباس کیارستمی را دریافت کرد

سپس علی معلم نشان کیارستمی را به شهرام مکری به عنوان فیلمساز خوش فکر اهدا کرد.

شهرام مکری: تصور میکردم در بخش فیلمنامه که کاندیدا بودم، جایزه دریافت کنم اما بسیار خوشحالم که اولین نشان عباس کیارستمی. فکر می‌کنم اسم کیارستمی همیشه اعتبار بوده و اسم شان به من، جشن حافظ و سینمای ایران اعتبار می‌دهد و خوشحالم این جایزه فقط در سینمای ایران باقی نمی‌ماند.

تندیس بهترین فیلم مستند به آرش لاهوتی و لقمان خالدی رسید

در ادامه این مراسم تندیس بهترین فیلم مستند در شانزدهمین جشن سینمایی و تلویزیونی حافظ  به آرش لاهوتی برای فیلم«راننده و روباه» و لقمان خالدی برای فیلم«فصل هرس» اهدا شد.

لقمان خالدی پس از دریافت تندیس، گفت: من یکبار دیگر این تندیس را دریافت کردم ساخت فیلم فصل هرس بسیار سخت و دشوار بود، خوشحالم که بعد از روزهای سخت کار در فصل هرس این جایزه را دریافت می‌کنم. خیلی سعی کردیم تا مستند فصل هرس را به مسئولان وزارت ارشاد نشان بدهیم اما متاسفانه هنوز این اتفاق نیفتاده است. در مقطعی افخمی فیلم مرا شست و کنار گذاشت و امروز به من جایزه داد و افخمی نیز در پاسخ وی، گفت : احتمالا خواسته ام ادای فراستی را در بیاورم.

جایزه بهترین چهره تلویزیونی به مهران مدیری رسید

سپس جایزه بهترین چهره تلویزیونی به مهران مدیری برای حضور در برنامه«دورهمی» اهدا شد.

مدیری پس از دریافت تندیس خود، گفت: به علت سرمایی که شب گذشته خوده‌ام، تب و لرز دارم و از علی معلم، خانم معماریان برای برگزاری جشن حافظ تشکر می‌کنم.

بهرام دهقان جایزه بهترین دستاورد هنری ازعان خود کرد

جایزه بهترین دستاورد هنری هم به بهرام دهقانی برای تدوین فیلم «ابد و یک روز» اهدا شد.وی پس از دریافت جایزه خود از علی معلم و حاضران در جشن تشکر کرد.

علی نصیریان بهترین بازیگر مرد درام تلویزیونی شد

در ادامه این جشن علی نصیریان برای ایفای نقش در سریال «شهرزاد» جایزه بهترین بازیگر مرد درام تلویزیون را از دست داریوش ارجمند و ایرج راد دریافت کرد.

علی نصیریان پس از دریافت تندیس جشن حافظ، گفت: تمام اتفاقات خوب در حوزه فرهنگ و هنر بدست مردم رخ داده است این جشن نیز اینگونه است و اگر انیقدر مورد استقبال قرار گرفته بخاطر زحمات علی معلم است من قصد قیاس قبل و بعد از انقلاب را ندارم، در آن زمان هم توجه کافی به هنر و فرهنگ نمی‌شد. انسانها و نسل ها در این حوزه خلاقیت می کنند. فرهنگ مثل آب نشت می‌کند و هیچ سدی نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد، افتخار می‌کنم جایزه خود را از دست همکارانم در تئاتر دریافت می‌کنم.

جایزه یک عمر فعالیت هنری، در دستان جمشید هاشم پور

در این مراسم همچنین جایزه یک عمر فعالیت هنری به جمشید هاشم پور به پاس بیش از نیم قرن فعالیت در عرصه بازیگری اهدا شد. این جایزه را فرامرز قریبیان و سعید راد اهدا کردندو تندیس حافظ را ارشیا اقدسی به وسیله طناب از سقف برای جمشید هاشم پور روی سن آورد.

جمشید هاشم پور پس از دریافت تندیس، اسامی بسیاری از کارگردانان سینمای ایران را یاد کرده و از همه آنها تشکر کرد و گفت: برگزاری جشن حافظ سختی‌های بسیاری دارد، من  از  همه عوامل این برنامه تشکر می‌کنم.

سعید روستایی جایزه بهترین فیلمنامه سینما را به خانه برد

در ادامه این مراسم جایزه بهترین فیلمنامه سینما به سعید روستایی برای فیلم سینمایی«ابد و یک روز» اهدا شد. سعید روستایی پس از دریافت جایزه گفت: با احترام به مهرجویی هدیه را روح کیارستمی اهدا میکنم.

مسعود بهبهانی جایزه بهترین فیلمنامه تلویزیونی ازعان خود کرد

سپس مسعود بهبهانی جایزه بهترین فیلمنامه تلویزیونی را برای سریال «کیمیا» دریافت کرد. وی هم از عوامل برگزاری و حاضران تشکر کرد.

کریستف رضاعی جایزه بهترین موسیقی متن را دریافت کرد

تندیس حافظ بهترین موسیقی متن جشن حافظ به کریستف رضاعی برای موسیقی متن «در دنیای تو ساعت چنده» رسید.

احمد مهرانفر، بهترین بازیگر کمدی مرد تلویزیونی شد

جایزه بهترین بازیگر کمدی مرد تلویزیونی به احمد مهرانفر برای ایفای نقش در «پایتخت ۴» اهدا شد.

مهرانفر پس از دریافت تندیس حافظ، گفت: بسیار خسته هستم چرا که از سر فیلمبرداری آمده‌ام، حتی نهار هم نخورده‌ام. از آقای معلم برای برگزار این جشن تشکر می‌کنم.

نسرین نصرتی بهترین بازیگر زن تلویزیونی شد

در ادامه این مراسم نسرین نصرتی جایزه بهترین بازیگر زن تلویزیونی برای ایفای نقش در سریال «پایتخت ۴» دریافت کرد.

نصرتی پس از دریافت جایزه خود، گفت: من این جایزه را به نمایندگی از تمام عوامل «پایتخت ۴» دریافت می‌کنم.

جایزه بهترین بازیگر زن سینمایی به مهتاب کرامتی و پریناز ایزدیار رسید

سپس جایزه بهترین بازیگر زن سینمایی به مهتاب کرامتی برای ایفای نقش در «عصر یخبندان» و پریناز ایزدیار برای ایفای نقش در فیلم«ابد و یک روز» اهدا شد.

کرامتی پس از دریافت جایزه خود،گفت: این جایزه برایم بسیار ارزشمند است.

پریناز ایزدیار هم، بیان کرد: از سعید ملکان و سعید روستایی برای انتخاب برای ایفای نقش در فیلم ابد و یک روز  متشکرم.

سالار عقیلی جایزه بهترین ترانه را دریافت کرد

جایزه بهترین ترانه در شانزدهمین جشن حافظ به سالار عقیلی برای خواندن در تیتراژ مجموعه «معمای شاه» اهدا شد.

عقیلی پس از دریافت جایزه خود، گفت: بسیار خوشحالم که در جشن حافظ جایزه دریافت کردم. این تندیس را من از مردم ایران گرفته‌ام و همیشه مدیون آنها هستم.

ستاره اسکندری جایزه بهترین بازیگر زن درام را دریافت کرد

جایزه بهترین بازیگر زن درام به ستاره اسکندری برای ایفای نقش در مجموعه «دندون طلا» دریافت کرد.

وی پس از دریافت تندیس خود، گفت: این تندیس برایم تندیس عاشقی است. دندون طلا را مدیون آقای میرباقری هستم و از همه کسانی که این مراسم را برگزار کرده‌اند تشکر می‌کنم.

در ادامه جوایز:

-جایزه هئیت داوران به سامان مقدم برای ساخت فیلم «نهنگ عنبر» اهدا شد.

– محمد امامی جایزه بهترین مجموعه تلویزیونی را برای مجموعه «شهرزاد» دریافت کرد.

– فرهاد اصلانی برای فیلم «کوچه بی‌نام» و نوید محمدزاده برای ایفای نقش در «ابد و یک روز» جایزه بهترین بازیگر مرد سینما را دریافت کردند.

– حسن فتحی جایزه بهترین کارگردان تلویزیونی برای مجموعه «شهرزاد» و علیرضا رئیسیان جایزه بهترین کارگردانی سینما را دریافت کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، این جشن تا ساعت ۲ و ۳۰ دقیقه بامداد روز یکشنبه به طول انجامید.

انتهای پیام/

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال211 روز قبل