ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

غرب و آمریکا از حقوق بشر برداشت‌های سیاسی می‌کنند

۱۲ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۴:۲۶

حقوق بشر آمریکایی: تبعیض، قتل، سرکوب 10

عضو نهاد حقوق‌بشر اندونزی گفت: آمریکا تلاش می‌کند حقوق بشر موردنظر خود را در جهان نشر دهد و همه ملت‌ها از آن پیروی کنند، اما مسلمانان دارای حقوق بشر غنی هستند و نیازمند حقوق بشر آمریکا نیستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حافظ عباس پیش از ظهر امروز در سمینار تخصصی حقوق بشر اسلامی که در مدرسه عالی امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به ارزش و جایگاه ایران در جهان اسلام اظهار داشت: کشور اندونزی دست در دست با ایران در جهان اسلام قرار دارد، تمدن ایران بسیار بزرگ است و ایران باید به این تمدن غنی مفتخر باشد و آن را افتخار بزرگی بداند.

عضو نهاد حقوق‌بشر اندونزی با بیان اینکه اندونزی می‌خواهد با حرکت کشورهای اسلامی نظیر ایران  فعالیت کند، بیان کرد: اندونزی بیش از ۳۰۰ سال توسط هلند مستعمره بود و امروز اجازه نمی‌دهیم کشورهای اروپایی  به ما حقوق بشر را یاد بدهند بلکه می‌خواهیم با وحدت و همراهی کشور ایران آینده خود را بسازیم.

وی گفت: روحیه انقلاب اسلامی در اندونزی دمیده شد و این موضوع سبب شد ملت اندونزی با بهره‌گیری از انقلاب ایران به مقابله با حکومت‌های ظالم پرداخته و به موفقیت برسد.

عضو نهاد حقوق بشر اندونزی با یادآوری سفر خود به عراق افزود: وضعیت بسیار بدی در کشور عراق وجود دارد که مایه تأسف است، کشور اندونزی همانند عراق بود اما با بهره‌گیری از ایران و انقلابی که در این کشور ایجاد شد به پیشرفت‌های بسیار عظیمی رسیده و امروز نهمین اقتصاد جهان را دارد.

حافظ عباس با اشاره به لزوم همکاری‌های علمی و دینی ایران و اندونزی بیان کرد: جامعه المصطفی(ص) می‌تواند با مراکز علمی و دینی اندونزی همکاری داشته باشد، امروز وضعیت عمومی بسیار مناسب و رفاه بسیار خوبی در این کشور وجود دارد.

وی با ابراز اینکه استکبار تلاش می‌کند دنیا را آمریکایی و غربی کند، افزود: در این زمینه آمریکا تلاش می‌کند حقوق بشر موردنظر خود را در جهان نشر دهد و همه ملت‌ها از آن پیروی کنند اما مسلمانان دارای حقوق بشر غنی هستند و نیازمند حقوق بشر آمریکا نیستند.

عضو نهاد حقوق بشر اندونزی جهان اسلام را جهان صلح و آرامش دانست و گفت: نمی‌توان به‌بهانه حقوق بشر پا بر اسلام  و ارزش‌های آن بگذاریم و هم‌جنس‌بازی را که موردنظر غرب است موردتوجه قرار دهیم چون ازنظر اسلام انسان دارای ارزش و جایگاه بسیار بالایی است.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال171 روز قبل