ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

عضو مجلس خبرگان رهبری: فاجعه منا باید در مجامع جهانی پیگیری شود

اخبارجدید,خبرهای جدید,اخبار جدید

عضو مجلس خبرگان رهبری، آل سعود را به دلیل عملکرد نامناسب خائن‌الحرمین نامید و گفت: مسئولان و دیپلماتهای کشورمان فاجعه منا را در مجامع بین‌المللی تبیین و پیگیری کنند.

آیت‌الله هادی ملکوتی در گفت‌وگو با تسنیم  درباره لزوم پیگیری ابعاد و دلایل «فاجعه منا» توسط وزارت امور خارجه و سایر نهادهای مسئول که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب بوده است، اظهار کرد: مسئولان و دیپلماتهای کشورمان باید فاجعه منا را در دیدار با سایر مقامات کشورهای دیگر مورد تبیین قرار داده و این موضوع بسیار مهم را در مجامع بین‌المللی پیگیری و بررسی کنند تا آل سعود بیش از پیش رسوا شود.

وی ادامه داد: در داخل کشور نیز باید مظلومیت شهدای منا و آسیب‌دیدگان این فاجعه تلخ مورد توجه قرار گیرد و این موضوع مهم برای مردم دوباره مطرح شود و یاد و خاطره شهدای منا گرامی داشته شود.

این عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در داخل کشور نیز باید با برگزاری مراسم و یادبود، به گونه‌ای عمل شود تا یاد و خاطره شهدای منا به فراموشی سپرده نشود.

آیت‌الله ملکوتی درباره وظیفه مسئولان به ویژه مسئولان وزارت خارجه در قبال فاجعه منا متذکر شد: عملکرد مسئولان نیز منوط به این است که از امکانات و قدرت خویش تا چه حد بهره‌برداری کرده‌اند؛ مسئولان باید عملکرد خود در این مورد را رسانه‌ای کرده و به مردم گزارش دستاوردها در رابطه با بررسی فاجعه منا را ارائه دهند.

وی با انتقاد از عملکرد آل سعود در فاجعه منا و سایر رویکردها در جهان اسلام گفت: آل سعود خادم‌الحرمین نیست بلکه مردم جهان اسلام آنها را خائن‌الحرمین می‌دانند و رویکرد آنها در یمن و سایر نقاط در قتل‌عام بی‌گناهان مورد نفرت مردم است.

این عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: متاسفانه سران برخی کشورهای اسلامی در فاجعه منا، عملکردی از  خود بروز ندادند و متأسفانه برخی از  این دولتها  وابسته هستند؛ جمهوری اسلامی نیز باید با مردم این کشورها ارتباط پیدا کند و مردم  را از جنایت و خیانت سران سعودی آگاه کند.

به گزارش تسنیم، مقام معظم رهبری پس از فاجعه منا در تاریخ هفتم مهر سال گذشته در دیدار مسئولان و دست‌اندرکاران برگزاری حج، فاجعه بسیار تلخ و حیرت‌انگیز منا را از جمله امتحانات الهی خواندند و با انتقاد از سکوت دولت‌ها و به‌خصوص دولت‌های غربی و سازمان‌های مدعی حقوق بشر در قبال این مصیبت بزرگ تأکید کردند: این حادثه به‌هیچ‌وجه نباید فراموش شود و دستگاه دیپلماسی و سازمان حج موظف هستند که این موضوع را به‌صورت قاطع دنبال کنند؛ این مسئله نباید به سکوت و فراموشی بگذرد و باید تا سال‌ها در مجامع جهانی مطرح شود و نقطه آماج این حرکت نیز باید دولت‌های غربی و سازمان‌های مدعی حقوق بشر باشند.

 

 

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,