ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

مجتهد فاش کرد

۱۸ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۵:۱۳

جازان

فعال مشهور توئیتری که اسرار خاندان آل‌سعود را فاش می‌کند، تأکید کرد، مقامات سعودی به این نتیجه رسیده‌اند که جنگ زمینی با انصارالله باعث شکست نیروهای آنها خواهد شد و بهترین راه‌حل بمباران هوایی است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه العالم، مجتهد در توییتر خود نوشت : "پَستی" برخی از شاهزادگان سعودی به حدی رسیده است که برای کسب منافع شخصی ساکنین بومی مناطق مرزی عربستان با یمن را به‌بهانه شرایط جنگی بی‌خانمان و آنان را آواره دشت و بیابان می‌کنند و هیچ غرامت یا مسکن جایگزینی به آنها نمی‌دهند.

مجتهد افزود: اگر جنگ پایان یابد، شاهزادگان مناطق مرزی را که تخلیه کرده‌اند، به تصرف خود درخواهند آورد.

وی افزود: کوچاندن ساکنین مناطق و روستاهای مرزی عربستان با یمن چیز تازه‌ای نیست. شاهزادگان سعودی چشم طمع به مناطق مرزی دوخته‌اند؛ زیرا این مناطق دارای مناظر زیبا و آب و هوای خوب برای ایجاد مناطق تفریحی و سرمایه گذاری و همچنین سرشار از ذخایر زیرزمینی است، به‌عنوان مثال شاهزاده محمد بن ناصر استاندار جیزان سال ۲۰۰۹ ساکنین منطقه الخوبه را کوچاند و بخشی از این منطقه را به ییلاقی برای خود تبدیل کرد و شرکت‌های وابسته به این شاهزاده نیز شروع به سرمایه گذاری در بخش‌های دیگر منطقه کردند.

شاهزاده محمد بن ناصر در تصرف مناطق زیبا شهرتی دیرینه دارد که تصرف الجبل الاسود زیباترین منطقه استان جیزان و جزیره الغزلان زیباترین جزیره مجمع الجزایر فرسان در جنوب دریای سرخ در کارنامه این شاهزاده دیده می‌شود.

عملیات حفاری در مناطق دیگری در مرز عربستان با یمن نیز بیانگر وجود معادن مختلف و نفت در این مناطق است که شاهزادگانی همچون محمد بن نایف (ولیعهد) به‌بهانه ترسیم مرزها و شرایط جنگی در پی تصرف و فروختن مناطق مذکور به نظام حاکم به‌ارزش میلیاردها (ریال سعودی) هستند و با این کار صدها هزار بومی را که هزاران سال در آن سکونت داشته‌اند، آواره خواهند کرد.

مجتهد جنگ زمینی با یمنی‌ها را بی‌فایده دانست و نوشت: مقامات سعودی به این نتیجه رسیده‌اند که جنگ زمینی با گروه حوثی باعث شکست نیروهای آنها خواهد شد و بهترین راه حل بمباران هوایی است.

وی افزود: مناطق مرزی عربستان و یمن مملو از جمعیت است و بمباران هوایی این مناطق باعث کشته شدن تعداد زیادی از مردم خواهد شد، و بهترین راه حل برای جنگ با حوثی‌ها این است که این مناطق کاملاً از سکنه خالی شود؛ و اگر جنگ روزی پایان یابد به سکنه بومی اجازه داده نخواهد شد که به مناطق خود بازگردند و اراضی این مناطق بین متنفذترین شاهزادگان سعودی تقسیم خواهد شد.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال161 روز قبل