ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، مؤسسه مالی گلدمن ساکس آمریکا اعلام کرد: بر اساس پیش‌بینی‌ها اعضای اوپک و دیگر کشورهای تولیدکننده عمده نفت در اجلاس ماه آینده الجزایر به توافقی برای محدود کردن سقف تولید دست نخواهند یافت.

این مؤسسه بانکی پیش‌بینی کرد برگزاری این اجلاس می‌تواند به افزایش نسبی قیمت و در نتیجه افزایش سکوهای نفتی در آمریکا منجر شود. از سال ۲۰۱۴ تاکنون اوپک به رهبری عربستان در تلاش بوده است تا تولیدکنندگان نفت پرهزینه نفت شیل آمریکا را با نگه‌داشتن سقف تولید در بیشینه آن کنار بزند که این اقدام به کاهش شدید قیمت نفت از ۱۱۴ دلار به ۲۷ دلار در هر بشکه منجر شده است.

این بانک آمریکایی اعلام کرد: تعیین سقف تولید و طرح فریز نفتی می‌تواند از درون به ضرر اوپک باشد؛ چراکه با افزایش قیمت نفت، دیگر تولیدکنندگان نیز تولید خود را افزایش خواهند داد، به‌گونه‌ای که از ماه می تاکنون تعداد سکوهای نفتی آمریکا ۲۸ درصد افزایش یافته است.

ماه آینده اعضای اوپک با تولیدکنندگان عمده نفت غیراوپکی ازجمله روسیه، نشستی را برای توافق بر سر طرح فریز نفتی و تعیین سقف تولید برای کشورها با هدف کاهش مازادعرضه موجود در بازار نفت برگزار خواهند کرد. پیش‌تر در ماه آوریل نشست مشابهی بین کشورهای نفتی برگزار شد که با کارشکنی عربستان به شکست انجامید.

از زمان اعلام تصمیم کشورهای عمده تولیدکننده نفت برای برگزاری نشست فریز نفتی  قیمت نفت ۲۰ درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/

http://fna.ir/2B2SGI

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,