ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۱۲ مهر ۱۳۹۵ – ۱۱:۰۹

السید الحوثی

رهبر جنبش انصار الله یمن از چشم طمع آمریکا و عربستان به نفت مناطق شرقی یمن سخن گفت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، عبدالملک الحوثی در سخنانی که به طور مستقیم از شبکه تلویزیونی المسیره یمن پخش شد، از همگان خواست تا وحدت و تلاش های خود را تقویت کرده و درسایه اوضاع کنونی یمن مسئولیت پذیر باشند.

وی تصریح کرد: یمن در فرصتی تاریخی برای تولدی تازه به سر می برد.

عبدالملک الحوثی گفت: در مقابله با محاصره اقتصادی کنونی، باید ثابت قدم بوده و همبستگی و وحدت خود را حفظ کرده و تلاش خود را افزایش داده و به طور جدی در همه زمینه ها کار کنیم.

وی درباره جنوب یمن گفت: جنوبی ها هیچ قدرتی در تصمیم گیری های مربوط به جنوب یمن ندارند و برخی سران جنوبی طرفدار ائتلاف متجاوزان تحت فرماندهی سعودی معامله های ظالمانه ای به ثمن بخس با متجاوزان می کنند.

عبدالملک الحوثی گفت: اماراتی ها در عدن حکومت می کنند و سعودیها چشم طمع به نفت شرق یمن دوخته‌اند.

وی تصریح کرد: این اماراتی ها هستند که در جنوب یمن تصمیم گیرنده هستند و سعودیها از استخراج نفت از استان الجوف در شمال شرقی یمن جلوگیری می کنند.

وی تصریح کرد: اماراتی‌ها همه تاسیسات مهم در جنوب یمن از فرودگاه‌ها گرفته تا بنادر را در کنترل خود دارند.
الحوثی افزود که همگان در استان های جنوبی تحت امر ابوظبی و تصمیماتش هستند و هیچ مسئول امنیتی یا غیرنظامی بدون موافقت اماراتی ها تعیین نمی شود و قبل از اعلام هرگونه تصمیمی، این تصمیم  اول باید به اطلاع آنها برسد.

رهبر جنبش انصار الله برخی سران جنوبی به خاطر حمایت از متجاوزان، آزادی عمل نداشته و اختیار تصمیم گیری ندارند.
وی در اشاره به اشغالگران اماراتی تصریح کرد: برخی مسئولان در جنوب معامله های ظالمانه ای با اشغالگران بسته اند. این وضعیت درخصوص جزیره سقطری و نیز حضر موت و شبوه صدق می کند.

عبدالملک الحوثی خطاب به ملت یمن افزود: آنها (برخی مسئولان در جنوب یمن) قرادادهای ظالمانه امضا کرده و تحت عنوان اجاره دادن اراضی شما را به ثمن بخس اجاره می دهند که این اقدام، اجاره دادن نیست بله اعطای مجوز اشغالگری است. این امر درخصوص جزیره سقطری صدق می کند. امروز قراردادهایی را امضا می کنند که در واقع فروش زمین های شما است.

عبدالملک الحوثی گفت: سعودیها و آمریکایی چشم طمع به مناطق شرقی یمن دارند.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال145 روز قبل