ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

عامل انتشار تصاویر خصوصی در تلگرام در دام پلیس بانه افتاد

پلیس فتا شهرستان بانه موفق به دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، فرمانده انتظامی شهرستان بانه در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر انتشار عکس و فیلم خصوصی و خانوادگی در شبکه اجتماعی تلگرام توسط فرد یا افرادی رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با انجام بررسی های فنی و تحقیقات گسترده ،فردی را در این زمینه شناسایی و پس اخذ مجوز از مقام قضائی ، دستگیر کردند.

سرهنگ کریمی در ادامه تصریح کرد: متهم درابتدا منکر هر گونه دخالت در بزه انتسابی شد ولی وقتی با ادله دیجیتال ارایه شده از سوی این پلیس مواجه شد به کرده خود اقرار و اعتراف و اظهار داشت: هنگام خرید کالا از بازار با خانمی که از اخلاق شوهرش ناراضی بود و عاطفه و محبت در زندگی مشترک آنها رنگ کمتری داشت آشنا شدم و نارضایتی از اخلاق در زندگی زناشویی مشترک آنها بهانه ای شد برای گرم شدن مکالمات ما در فضای مجازی که در این بین تعدادی از تصاویر خصوصی وی از طریق کانال تلگرام به دست من رسید و به خاطر تسلیم کردنش در برابر خواسته های نامشروع خودم ناچارا تصاویر وی را در گروههای مجازی به اشتراک گذاشتم و اینک از کرده خود پشیمانم.

سرهنگ کریمی با اشاره به اینکه متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضائی شد، گفت : کاربران دقت داشته باشند که عکس های شخصی خود را در سایت های عمومی ،تلفن همراه و یا دیگر تجهیزات الکترونیکی دوستان خود قرار ندهند ،چرا که ممکن است افرادی که با ایشان رابطه کاری یا دوستی دارد  موجبات آشنایی و اعتماد را فراهم ساخته و در کوچکترین اختلافات به جهت ضربه زدن یا انتقام گیری اقدام به انتشار تصاویرشان کنند.

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,