ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که امروز (جمعه) در رأس هیأتی عالی‌رتبه به منظور رایزنی و گفت‌وگو با مقامات ترکیه وارد آنکارا شد، در ادامه دیدارها با مقامات ترکیه با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه دیدار و به رایزنی پرداخت.

وزیر خارجه ایران امروز در بدو ورود به ترکیه با مولود چاووش اوغلو همتای ترک خود دیدار و پس از آن در نشست خبری مشترک شرکت کرد و گفت: مایلم به مردم ترکیه هم تبریک بگویم و هم قدردانی کنم از مقاومتی که در برابر کودتاچیان انجام دادند و افتخاری برای مردم منطقه آفریدند که مردم این منطقه اجازه نمی‌دهند کودتا و استفاده از زور بر دموکراسی و حقوق مردم فائق بیاید.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان ظهر امروز نیز به همراه هیأت همراه با حضور در مسجد ملت ترکیه در صف نمازگزاران این مسجد به اقامه نماز جمعه پرداخت.

وزیر خارجه در ادامه قرار است از پارلمان ترکیه بازدید کند. او در نشست خبری مشترک با همتای ترک خود عنوان کرد: از دوستم آقای چاووش اوغلو درخواست کردم از محل پارلمان ترکیه که متاسفانه توسط کودتاچیان به توپ بسته شد و ما نیز ۱۰۰ سال گذشته این خاطره را داریم که در ایران مجلس ما را به توپ بستند. مایلم برای اعلام همبستگی با مردم ترکیه و نهاد دموکراسی در ترکیه از مجلس ترکیه بازدید و همراهی و همبستگی مردم ایران با مردم ترکیه و نمایندگان آنها را اعلام کنم.

به گزارش فارس، سفر ظریف به آنکارا اولین سفر رسمی مقامات کشورمان به ترکیه بعد از کودتای اخیر این کشور است.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان ۲۹ اسفند ماه سال گذشته (۱۳۹۴) نیز سفری یک روزه به ترکیه داشت و با مقامات این کشور از جمله اردوغان دیدار و گفت‌وگو کرد.

جمهوری اسلامی ایران جزو اولین کشورهایی بود که کودتا در ترکیه را محکوم و از مردم و دولت این کشور حمایت کرد.

انتهای پیام/

http://fna.ir/2O3C40

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,