ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

رییس کمیسیون سیاست خارجی و دفاعی مجلس نمایندگان ژاپن که برای یک دیدار رسمی از کشورمان در تهران به‌سر می‌برد بعدازظهر امروز با دکتر محمدجواد ظریف در محل وزارت امورخارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار اظهار کرد: ژاپن یکی از دوستان نزدیک جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود و زمینه‌های همکاری فراوانی بین دو کشور وجود دارد. توکیو می‌تواند یکی از شریکان مهم اقتصادی ایران تلقی شود. از نظر ما ژاپن کشوری است که از دیرباز برای صلح، ثبات و امنیت در این منطقه اهمیت زیادی قائل است.
در ادامه این دیدار ظریف با اشاره به کودتای نافرجام در ترکیه گفت: من اولین وزیر امور خارجه‌ای بودم که این کودتا را محکوم کردم و از زمان وقوع حوادث ناگوار ترکیه تاکنون به‌طور مرتب با همتای ترک خود در تماس بوده‌ام. صلح و ثبات در ترکیه برای ما به عنوان یکی از همسایگان مهم، حائز اهمیت است.
 دولت شما به خوبی از مواضع جمهوری اسلامی ایران آگاه است. مبارزه با تروریسم برای ایران از اهمیت به‌سزایی برخوردار است و ما هم‌چنین از حادثه تروریستی اخیر نیس فرانسه نیز بسیار متاثر شدیم. این نوع اعمال ضدبشری از نظر ما شدیدا در هر شکل آن و در هر کجا محکوم است. خوشبختانه امروزه همگان بر این موضع و نظر که ایران در خط مقدم در مبارزه با تروریسم در منطقه است تاکید دارند.
او با اشاره به شاخص‌های اقتصادی کشورمان از جمله دارا بودن امکانات طبیعی، نیروی مستعد و کارآمد، داشتن منابع انرژی، امنیت منحصر به فرد، بازار بزرگ داخلی و بازار گسترده پیرامونی تاکید کرد که زمینه برای سرمایه‌گذاری هر چه بیش‌تر شرکت‌های ژاپنی در ایران مهیاست.
ماساهیسا ساتو، رییس کمیسیون سیاست خارجی و دفاعی مجلس نمایندگان ژاپن ضمن قدردانی از مهمان‌نوازی جمهوری اسلامی ایران گفت: ژاپن علاقمند است همکاری‌هایش را با جمهوری اسلامی ایران افزایش دهد.
وی با اشاره به تصویب موافقت‌نامه سرمایه‌گذاری بین ایران و ژاپن در مجلس نمایندگان این کشور گفت: در آن زمان در مجلس نمایندگان حضور داشتم و از تصویب این موافقت‌نامه حمایت کردم و امیدوارم این موافقت‌نامه هر چه سریع‌تر در مجلس شورای اسلامی ایران نیز به تصویب رسد تا زمینه برای توسعه بیش از پیش همکاری‌های اقتصادی مهیا شود.
رییس کمیسیون سیاست خارجی و دفاعی مجلس نمایندگان ژاپن گفت: دولت ژاپن از ابتدا از برجام حمایت کرده است و با اختصاص یک خط اعتباری زمینه را برای افزایش سرمایه‌گذاری در جمهوری اسلامی ایران مهیا کرده است.
او هم‌چنین ابراز امیدواری کرد که این خط اعتباری هر چه زودتر به مرحله اجرا در آید.
ساتو در ادامه گفت: جمهوری اسلامی ایران و ژاپن در زمینه‌های بسیاری از جمله موضوعاتی مانند مبارزه با تروریسم، همکاری برای افزایش ثبات و امنیت منطقه می‌توانند همکاری‌های خود را تعمیق بخشند.
وی در پایان افزود: دیدگاه دو کشور در خصوص مسائلی مانند حوادث اخیر ترکیه و فرانسه و دیگر مسائل موجود منطقه‌یی از نگاه‌های مشترک بسیاری برخوردار هستند.

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,