ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

توکلی خبر داد

۲۵ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۰:۵۶

کنکور سراسری 95 در دانشگاه تهران

مشاور عالی سازمان سنجش گفت:‌ ۷۷۲ هزار و ۹۸۲ نفر در جلسه آزمون سراسری سال ۹۵ حاضر بودند که تمام آنها مجاز به انتخاب رشته هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حسین توکلی با اشاره به اینکه ۸۶۰ هزار و ۴۳۷ داوطلب در کنکور سال ۹۵ ثبت‌نام کردند، اظهار کرد:‌ ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها ۷۵۰ هزار و ۲۶۹ نفر است.

وی افزود:‌ 253 هزار و ۴۲ ظرفیت در رشته ریاضی، ۱۵۵ هزار و ۶۷۹ ظرفیت در رشته تجربی، ۲۹۸ هزار و ۹۴۷ ظرفیت در رشته انسانی و ۱۹ هزار و ۸۵۲ ظرفیت در رشته هنر و ۲۳ هزار و ۱۹ ظرفیت در رشته زبان‌های خارجه موجود است.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: اگر داوطلب دفترچه راهنمای انتخاب رشته را که سند گزینش ماست، دقیق مطالعه کند و به تمام ضوابط اعلام شده تسلط داشته باشد،‌ بهترین فرد برای انتخاب رشته است چرا که استعداد و توانایی‌های خود را بهتر می‌شناسد.

توکلی تصریح کرد:‌ نرم‌افزار مجازی برای انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش طراحی شده است که داوطلب با استفاده از آن مطلع می‌شود با رتبه او، سال گذشته در چه رشته‌هایی پذیرفته شده‌اند.

وی با اشاره به پذیرش برخی رشته‌های دانشگاهی براساس معدل دیپلم گفت:‌ از ۸۶۰ هزار و ۴۳۷ فرد ثبت‌نام کننده در کنکور ۹۵، ۷۷۲ هزار و ۹۸۲ نفر در جلسه آزمون حاضر بودند که همه آنها مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، در کنار آن پذیرش برخی رشته‌ها براساس معدل دیپلم است و افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، افراد غایب در آزمون و افرادی که اصلاً در کنکور ۹۵ ثبت‌نام نکرده‌اند قادر به انتخاب این رشته‌ها هستند.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال189 روز قبل