ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

علت بسته شدن این پل رسما از سوی دولت چین اعلام نشده اما شبکه سی.ان.ان.به نقل یکی از سخنگویان دولت چین گفته “استقبال فراتر از پیش‌بینی گردش‌گران از پل ژانگ‌جیگوا” علت تعطیلی موقت این سازه عظیم در استان هونان عنوان شده است.
 
جمعه گذشته (دوازدهم شهریور) این مقام‌ چینی خاطرنشان کرده بود که هیچ نقص یا ترکی در سازه این پل مشاهده نشده و هیچ سقوطی هم از فراز آن روی نداده که علت مسدود کردن آن قلمداد شود اما با وجود این زمان بازگشایی این پل اعلام نشده است.

طولانی ترین پل شیشه ای جهان بسته شد!+تصاویر

این پل ۴۳۰ متری که عرض آن ۶ متر است با هزینه‌ای بالغ بر ۳ میلیون و چهارصد هزار دلار ساخته شده و دو هفته پیش در مراسمی پر هیاهو افتتاح شد.پل ژانگ‌جیگوا که ۳۰۰ متر بالاتر از سطح زمین قرار دارد با ۹۹ شیشه شفاف سه جداره پوشیده شده است.
 
بنابر اعلام مقامات چین این پل هر روز ظرفیت پذیرش ۸ هزار بازدیدکننده را دارد اما پس از افتتاح آن میانگین گردشگرانی که برای رد شدن از این پل به این منطقه در استان هونان آمده‌اند۱۰ برابر ظرفیت روزانه پیش‌بینی شده بوده است.

 طولانی ترین پل شیشه ای جهان بسته شد!+تصاویر

گفته می شود که مسئولان بزرگ ترین پل شیشه ای معلق جهان روز جمعه آن را برای انجام سرویس‌های نگهداری فوری تعطیل و زمان بازگشایی آن را نیز اعلام نکرده اند.

جام نیوز

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,