ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۰۳ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۵:۰۴

طوفان کیتی

در پی مواج‌شدن دریا و شدت‌گرفتن وزش باد در تنگه هرمز جابه‌جایی مسافران از مسیرهای دریایی بندر شهید حقانی بندرعباس به‌مقصد جزایر قشم و هرمز متوقف شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، در پی ورود یک سامانه ناپایدار جوی به هرمزگان، مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که بنادر مسافری شهید ذاکری قشم، شهید حقانی بندرعباس و هرمز تا اطلاع بعدی تعطیل هستند.

بر اساس این اطلاعیه، مسافران قشم می‌توانند برای سفر به این جزیره از طریق مسیر دریایی بنادر پهل ــ لافت با استفاده از شناورهای لندینگ کرافت، رفت و آمد کنند و تردد از مسیر دریایی بنادر غرب هرمزگان به‌مقصد جزیره کیش نیز برقرار است.

هواشناسی هرمزگان با توجه به مواج بودن دریا اعلام کرد: ناپایداری جوی استان ناشی از استقرار سامانه کم‌فشار فصلی (مونسون) است و تا پایان هفته این ناپایداری‌ها ادامه دارد و بر همین اساس، توصیه شده تا تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورها در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان با توجه به مواج بودن دریا و امواج مرده عظیم صورت پذیرد.

براساس اطلاعات منتشره توسط هواشناسی هرمزگان، هم‌اکنون سرعت باد در این نواحی ۴۳ کیلومتر بر ساعت است و پیش‌بینی می‌شود به ۵۵ کیلومتر بر ساعت برسد، ارتفاع موج نیز در خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز اکنون یک متر است که به بیش از یک و نیم متر نیز افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/*

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال213 روز قبل