ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

تسنیم گزارش می‌دهد

۱۹ مهر ۱۳۹۵ – ۱۸:۵۱

مراسم عزاداری حسینیه اعظم زنجان(2)

عزاداران حسینی در پایتخت شور و شعور حسینی در گردهمایی میلیونی در یوم‌العباس عشق و ارادت خود به حماسه سازان تاریخ را به گوش جهانیان رساندند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، اینجا پایتخت شور و شعور حسینی است، اینجا میعادگاه عاشقان و دلدادگان امام حسین(ع) است اینجا تجلی‌گاه ارادت به اهل بیت(ع) است.

دلدادگان حسینی از سراسر کشور و نقاط مختلف جهان در یوم العباس در پایتخت شور و شعور حسینی گردهم آمدند تا بار دیگر عشق و ارادت خود نسبت به سرور و سالار شهیدان و یاران باوفایش را به جهانیان ثابت کنند.

هزاران عزادار حسینی مرد و زن و پیر و جوان و کودک با اعلام شاه بیت دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان حرکت کردند و یک صدا نوحه‌ها را زمزمه کردند.

              عباس آقام مدافعِ حرمدی                         دریایِ احسان؛ صاحبِ کرمدی

قوربان اولوپ إمامَ                            احسن بِئله مرامَ

عاشقان از نقاط مختلف در این آیین شرکت کردند و با دیدن چهره‌های مختلف از گوشه کنار دنیا این شعر در ذهن انسان تداعی می‌شود که «این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست».

نیروهای بسیج مردمی عراق با برپایی موکبی در محل پذیرایی حسینیه اعظم زنجان افتخار خادمی زائران را نصیب خود کردند و میزبانی از عزاداران حسینی را انجام دادند.

عاشقان حسینی شعار:

مرحبا ای پسر اُم البنین(۲)             قُره العینِ علی حامی دین،

أنت عبدُالصالح، اَلمُطیعُ لِله            عَلموندَ یازیلیپ یا اباعَبدالله

سر دادند و عزاداران به یاد شهدای کربلا ناله گریستند.

صدها خبرنگار و عکاس از نقاط مختلف کشور به جمع عزاداران حسینی زنجان پیوستند تا حضور چشمگیر عزاداران را به تصویر بکشند اما قاب دوربین‌ها برای ثبت وسعت حضور مردم کوچک است و از ثبت احساسات دلباختگان عاجز است.

طرحهای نیابتی برای رفاه و رعایت بهداشت برای قربانی‌های مردم و نذری آنها از سراسر کشور از طرف حسینیه اعظم زنجان اجرا شد که در سال گذشته ۲ هزار و ۴۰۰ راس گوسفند قربانی شد که ۷۰۰ مورد آن در قالب طرح نیابتی بود.

حسینیه اعظم زنجان دومین قربانگاه جهان اسلام بعد از منا است و گوشت‌های نذری در بین مردم و نیازمندان توزیع می‌شود.

۳ هزار و ۵۰۰ خادم افتخار خدمات رسانی به عزاداران حسینی در ایام محرم را بر عهده دارند و همه شهر در تلاطم برگزاری آیین‌های عاشورایی است.

عشق به امام حسین(ع) بسیاری از مردم و مسئولان را از نقاط مختلف کشور و سایر نقاط دنیا را به حضور در حماسه میلیونی عزاداران در یوم العباس در زنجان می‌کشاند و از چهره‌های شاخص در این مراسم نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه و رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون عراق، تولیت آستان قدس رضوی بود.

دلدادگان حسینی در این اجتماع عظیم گرد هم آمدند تا حسینی ماندن را به یاد یکدیگر بیاندازند و به یاد مظلومان عالم برای برچیدن ریشه ظلم هم قسم شوند.

مردم فریاد لبیک یا حسین(ع) سر دادند تا شعار آزادی و آزادگی و پیامهای حماسه سازان عاشورا را به گوش جهانیان برسانند.

گزارش از فاطمه تاج بخش

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال106 روز قبل