ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش سوریه و نیروهای همپیمان آن با تسلط بر شهرکهای «بنی زید» و «لیرمون» در حلب سبب محاصره کامل تروریستها در این شهر شدند؛ دستاوردی مهم برای نیروهای مقاومت و شکستی سنگین و تلخ برای جبهه استکبار و تروریستها در شمال سوریه.

اما با این حال برخی منابع خبری از نقشه جدید آمریکا-اسرائیل-اردن خبر می‌دهند؛ نقشه‌ای که این بار در جنوب سوریه یعنی دمشق به بهانه همیشگی مبارزه با داعش اجرایی خواهد شد تا شاید حامیان تروریسم بتوانند معادله را در سوریه به سود خود تغییر دهند.

روزنامه «الاخبار» لبنان در این باره گزارش داد، تحولات شمال حلب دستاورد مهمی است که تأثیر خود را نه فقط برای طرف های درگیر بلکه بر حامیان بین المللی و منطقه‌ای تروریست ها خواهد گذاشت. اسرائیل و آمریکا و همپیمانان آنها نیز یقین دارند که گروههای تروریستی در شمال سوریه شکست می‌خورند بنابراین قصد دارند کاری کنندکه دمشق در مذاکرات آینده نتواند از این برگ برنده  میدانی استفاده کند.

«اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا با ادعای اینکه ائتلاف این کشور در سوریه این بار داعش را در جنوب این کشور هدف قرار خواهد داد، اشاره ضمنی به مداخله در این منطقه از سوریه کرد. افزون بر اینکه، گروه تروریستی جبهه النصره که شامگاه گذشته ظاهرا نام خود را به «جبهه فتح الشام» تغییر داد،  از همه مواضع خود در منطقه «حوض الیرموک» در غرب درعا واقع در جنوب سوریه یکجانبه عقب‌نشینی کرد تا از مداخله آمریکا به بهانه مبارزه با داعش در این منطقه در امان بماند.

در همین راستا، برخی رسانه‌های رژیم صهیونیستی از رزمایش ارتش آمریکا و این رژیم در منطقه «النقب» واقع در جنوب فلسطین اشغالی خبر داده و اعلام کردند که این رزمایش گسترده بوده است.

برخی منابع نظامی رژیم صهیونیستی نیز ادعا کردند که ارتش این رژیم همچنین قصد دارد با باز کردن مرزهای اراضی اشغالی با سوریه در «جولان» «کمک های بشردوستانه» به مردم سوریه را افزایش دهد.

تلاش صهیونیست ها برای ایجاد منطقه امن در جنوب سوریه

در همین راستا، ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که درخواست انجمنی را بررسی می‌کند که «موتی کاهانا» سرمایه‌گذار اسرائیلی-آمریکایی رئیس آن است و به گفته صهیونیست ها این انجمن مهتم به «کمک رسانی به آوارگان» است. کاهان همچنین ادعا کرده بود که از جمله اهداف این نهاد، ایجاد منطقه امن در جنوب سوریه است.

آنچه گفته شد نشان از طرح آمریکا و رژیم صهیونیستی و سایر همپیمانان آنها در جنوب سوریه حکایت دارد و قرار است ترکیبی از گروههای تروریستی نوک پیکان درگیری با ارتش سوریه باشند.

علاوه بر این در صورت نیاز گروههایی از خارج سوریه نیز به جنوب این کشور اعزام خواهند شد.

طبق این گزارش، ارتش رژیم صهیونیستی مستقیم وارد نبرد نخواهد شد و نقش آن فقط اطلاعاتی و پشتیبانی خواهد بود.

به هر حال پس از ناکامی جبهه ضد سوری در شمال، جنوب سوریه به زودی آبستن حوادث بسیار خواهد بود.

انتهای پیام/ص

http://fna.ir/Q6T1C8

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,