ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

حامد کرزی:

۰۴ مهر ۱۳۹۵ – ۲۰:۰۰

کرزی

رئیس‌جمهور سابق افغانستان معتقد است که نیروهای طالبان به‌عنوان شهروندان این کشور حق دارند بخشهایی از افغانستان را به تصرف خود درآورند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به‌نقل از بخدی، حامد کرزی، رئیس‌جمهور سابق افغانستان می‌گوید که طالبان یک نیروی افغانی هستند و حق دارند که مناطق مختلف افغانستان را تصرف کنند.

وی در ادامه افزوده است: هم در زمان ریاست‌جمهوری من و هم حالا به‌شدت مخالف عملیات هوایی نیروهای افغانستان و خارجی بوده‌ام حتی اگر یک ولایت و یا چند ولایت به‌دست طالبان سقوط کند.

کرزی اظهار داشت: طالبان از کجا هستند؟ طالبان افغان هستند؟ اگر افغان هستند یک نیروی افغان می‌آید یک جایی را می‌گیرد ما هم یک افغان هستیم. پس در صورتی که ما یک جایی را می‌گیریم ما چه‌حقی داریم؟

رئیس‌جمهور سابق افغانستان می‌گوید که افغانستان به‌گونه‌ای درگیر جنگ داخلی است و اعلام کرد: طالب یک نیروی افغانی است و ما بین خود به جنگ انداخته شدیم.

کرزی تأکید کرد: راههایی در داخل کشور و به‌دور از مداخله قدرتهای بیگانه جستجو شود تا زمینه تأمین ثبات و امنیت برقرار شود.

وی افزود: طرفهای درگیر در جنگ افغانستان توسط قدرتهای خارجی تشویق به ادامه این درگیری می‌شوند.

کرزی گفت: کشور ما طوری شده که تمام اسلحه و قوت خود را در داخل خاک خود استعمال می‌کنیم، از زمان آمدن شوروی تا به امروز نیروی افغان علیه بیگانه استفاده نشده است، خلاف مردم خود ما و خلاف خاک خود ما استفاده شده است.

رئیس‌جمهور سابق افغانستان این پرسش را مطرح کرد: اگر طالبان پای پیاده می‌آیند چرا ما با هواپیماهای آمریکایی برویم؟

حامد کرزی درباره حکومت وحدت ملی گفته است که قانون اساسی افغانستان رئیس‌جمهور را برای پنج سال تعیین می‌کند اما ادامه کار ریاست اجرایی با شک و تردیدهایی مواجه است.

وی می‌گوید: براساس توافق سیاسی برای ادامه کار ریاست اجرایی باید لویه جرگه برگزار می‌شد و حالا که این کار صورت نگرفت در حقیقت میعاد کاری این اداره به اتمام رسیده است.

انتهای پیام/.*

منبع : tasnimnews.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال149 روز قبل