ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش خبرگزاری فارس از قم،‌ علی لاریجانی عصر امروز در دیدار جمعی از فرهنگیان استان قم با اشاره به اینکه برخی از مسائل و مشکلات بعد از انقلاب از جمله جنگ تحمیلی و تحریم‌ها موجب شده است که به اهداف خود به صورت کامل دست پیدا نکنیم بیان کرد: آموزش و پرورش در کشور یکی از بخش‌های زیربنایی است و این نهاد نقش تربیتی در جامعه دارد.

وی با بیان اینکه بخش مهمی از آموزش به کودکان از طریق این نهاد صورت می‌گیرد گفت: تفکر توسعه از مسائلی است که باید از طریق آموزش و پرورش به جامعه منتقل شود البته این امر از طریق بخشنامه محقق نمی‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در گذشته کشور ۱۸ میلیون دانش آموز و ۱۰ میلیون معلم داشت، بیان کرد: در شرایط کنونی ۱۲ میلیون دانش آموز و حدود ۱۲ میلیون معلم در کشور داریم و این مسئله نشان می‌دهد که سیستم آموزشی در کشور با مشکل روبه‌رو است.

وی با تأکید بر اینکه باید انسان‌های مبتکر از طریق آموزش و پرورش تربیت شوند، خطارنشان کرد: یکی از مسائل مهمی که باید در آموزش و پرورش مد نظر قرار گیرد مردمی بودن آن است.

لاریجانی اضافه کرد: ضروری است که دولت از این حوزه حمایت کند ولی تصدی‌گری امور به مردم واگذار شود.

وی با بیان اینکه سرانه هزینه هر دانش آموز در شرایط کنونی حدود ۲٫۵ میلیون تومان است، بیان کرد: با این وجود ما در حوزه آموزش و پرورش با مشکلاتی روبه‌رو هستیم و راه حل این مشکلات نیز واگذاری تصدی‌گری به مردم است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سیستم آموزشی در کشور باید چابک‌تر باشد خاطرنشان کرد: باید با کمک نخبگان و همچنین فرهنگیان در مسیر بهینه سازی آموزش و پرورش در دو بخش شکلی و محتوایی اقدامات لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/۲۲۵۸/ذ۳۰

http://fna.ir/B9BXL5

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,