ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

عضو هیئت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با تسنیم:

۱۱ مهر ۱۳۹۵ – ۰۰:۰۶

رنجبرزاده

رنجبرزاده با تأکید بر ضرورت بررسی «FATF» در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر با پیوستن به این کنوانسیون آینده مبهمی در انتظار کشور است، به هیچ عنوان زیر بار این مسئله نمی‌رویم.

اکبر رنجبرزاده عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، با اشاره به صحبتهای علی طیب‌نیا در جلسه علنی اخیر مجلس، اظهار کرد: معمولاً در گزارش به نکات مثبت توجه می‌شود و در این گزارش وزیر اقتصاد کمتر به نکات منفی«FATF» اشاره کرد.

وی با تأکید بر اینکه مجلس باید قرارداد «FATF» را بررسی کند، گفت: باید جزئیات این قرارداد در کمیسیونهای امنیت ملی، اقتصادی و قضایی بیشتر بررسی شود و درخصوص آن بحث صورت گیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: اگر این قرارداد باعث سلطه‌پذیری کشور شود، مجلس از دو منظر می‌تواند به این قرارداد ورود پیدا کند؛ نخست اینکه مجلس می‌تواند دولت را ملزم به ارائه کل مواد قرارداد به مجلس کرده تا  مورد بررسی نمایندگان قرار گیرد و یا اینکه مجلس دولت را به‌طور کلی از ورود به این موضوع منع کند.

رنجبرزاده خاطرنشان کرد: اگر با پیوستن به این کنوانسیون آینده مبهمی در انتظار کشور است، به هیچ عنوان زیر بار این مسئله نخواهیم رفت.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس با بیان اینکه در بسیاری از این قراردادهای بین المللی به‌نوعی استعمار ظریف و نوین گنجانده شده، تصریح کرد: اگر ما بتوانیم پشت‌پرده این کنوانسیونها را ببینیم، شاید بهتر بتوان در مورد«FATF» تصمیم گرفت و اقدام کرد.

انتهای‌ پیام/*

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال141 روز قبل